2011 Liepos 16

JAV interneto piratams – šeši perspėjimai

veidas.lt

Stambiausi JAV interneto tiekėjai sutarė su muzikos ir kino kompanijomis dėl kovos su interneto piratais priemonių.

Susitarimas neoficialiai pavadintas „Šeši smūgiai“ (angl. Six Strikes). Jame numatoma, jog tiekėjas privalo išsiųsti piratavimu kaltinamam asmeniui iki šešių perspėjimų. Kuo daugiau tokių perspėjimų gaus naudotojas, tuo griežtesnė bus jam pritaikyta bausmė.

Atsakomybę išaiškinti nusikaltėlių tapatybes prisiima kino ir muzikos kompanijos. Jei joms pavyks nustatyti, jog vienas ar kitas IP adresas priklauso nelegaliai veiklai, jos apie tai praneš tiekėjui. Vėliau pastarasis pagal IP nustato naudotojo tapatybę ir išsiunčia jam perspėjimą. Jei naudotojas nenutraukia piratinės veiklos, perspėjimas siunčiamas dar kartą.

Kuomet perspėjimų skaičius perkopia 4, tiekėjas turi teisę apriboti naudotojui interneto spartą arba automatiškai nukreipti jį į puslapį, kuriame informuojama apie padarytą nusikaltimą. Kaip suvaržomi tokie nusikaltėliai, savo nuožiūra sprendžia pats tiekėjas.

Pabrėžiama, jog asmeniniai tiekėjo turimi naudotojų duomenys liks paslaptyje tol, kol jų nepareikalaus teismas.

Susitarimą pasirašė AT&T, „Verizon“, „Comcast“, „Cablevision“ ir „Time Warner Cable“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...