2010 Rugsėjo 19

Užsienis

JAV – lietuvių sukurta F.Zappos skulptūra

veidas.lt

Legendinio amerikiečių menininko Franko Zappos gimtinėje Baltimorėje sekmadienį atidengiama lietuvių gerbėjų dovanota skulptūra muzikantui pagerbti.

Baltimorėje šalia centrinės bibliotekos pastatyta jau 15 metų Vilniuje stovinčio biusto kopija. Iškilmingame renginyje sekmadienį ketina dalyvauti Baltimorės merė, F.Zappos artimieji, Lietuvos diplomatai.

F.Zappos šeima sako, kad taip, nors ir pavėluotai, pagerbiamas roko muzikanto muzikinis palikimas.

“Stebina tai, kad F.Zappos skulptūra pirmiau pastatyta mažame Lietuvos mieste, o ne mieste, kur jis gimė”, – vietos žiniasklaidai sakė F.Zappos sūnus Dweezilas (Dvizilas).

“Norime pagerbti menininką, kuris padarė didelę įtaką kultūros vystymuisi kelioms kartoms. F.Zappa buvo įvairiapusis menininkas, aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje. Jo įtaka buvo didesnė nei vien muzikanto ar kompozitoriaus”, – BNS prieš išvykdamas į JAV sakė vienas iš idėjos autorių, fotomenininkas Saulius Paukštys.

F.Zapppos gerbėjai Lietuvoje iš pradžių svarstė, kad paminklas JAV gali iškilti Los Andžele, kur F.Zappa ilgai gyveno ir mirė 1993 metais būdamas 52 metų, bet vėliau, Amerikos pareigūnų patarimu, pasirinko gimtinę Baltimorę – mažesnį ir “jaukesnį” miestą.

JAV pareigūnai teigia, kad skulptūros atidengimas Baltimorėje, Merilendo valstijoje, žymi naują puslapį dviejų miestų bendradarbiavime.

“JAV ambasada džiaugėsi galėdama dirbti kartu su Vilniaus ir Baltimorės merais, kad svajonė pastatyti lietuvių sukurtą F.Zappos skulptūrą jo gimtajame mieste taptų realybe”, – BNS sakė JAV ambasados Lietuvoje atstovas spaudai Jonathanas M. Bergeris (Džonatanas Bergeris).

“Meilė muzikai yra vienas iš stipriausių ryšių, kuriuo gali dalintis žmones. Šis įvykis atverčia naują puslapį dviejų didžių miestų bendradarbiavime ir pabrėžia JAV – Lietuvos draugystę”, – pridūrė JAV diplomatas.

+370 5 2058514 begin_of_the_skype_highlighting              +370 5 2058514      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              +370 5 2058514      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting +370 5 2058514

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...