2014 Vasario 11

Jaunieji išradėjai kviečiami dalyvauti konkurse

veidas.lt


Vasario pabaigoje paaiškės geriausias jaunasis Lietuvos išradėjas. Išradimus kuriantys asmenys dar turi laiko iki vasario 25 d. pateikti paraišką ir pretenduoti gauti tarptautinį pripažinimą – Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimą.
Jaunojo išradėjo rinkimus organizuoja Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija kartu su Lietuvos Respublikos valstybiniu patentų biuru (VPB). Pirmą kartą Lietuvoje Jaunojo išradėjo apdovanojimas buvo įteiktas 2011 m.
„Vis dažniau pastebime, kad šalyje netrūksta kūrybingų, nestandartiškai mąstančių asmenybių, kurių darbai pelno pripažinimą ir užsienio rinkoje. Džiaugiamės turėdami galimybę tarptautiniu apdovanojimu įvertinti Lietuvoje kuriančius jaunuosius išradėjus ir paskatinti juos judėti pirmyn“, – sako VPB direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys.
Šiais metais konkurse gali dalyvauti išradėjai, kurie paraiškos gauti apdovanojimą padavimo dieną yra 18–25 metų amžiaus. Apdovanojimą jaunajam išradėjui sudaro Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos medalis ir pažymėjimas.
Į apdovanojimą gali pretenduoti tiek pavieniai išradėjai, tiek išradimo bendraautoriai, turintys patentuotų išradimų ar paduotų patento paraiškų Lietuvoje arba užsienyje. Kandidatūrą šiam konkursui gali pateikti patys išradėjai, siūlyti kandidatus turi teisę mokslo ir studijų institucijos, nevyriausybinės organizacijos bei kiti juridiniai asmenys, kurių veikla susijusi su kandidato veiklos sritimi.
Praėjusių metų Jaunojo išradėjo konkurso nugalėtojas – Kijeve gimęs ir Vilniuje šiuo metu gyvenantis išradėjas Aleksejus Zaicevskis. Jis sukūrė vaizdo kameros stabilizacijos sistemą, kurią galima pritaikyti lengvuosiuose pilotuojamuose skraidymo aparatuose. Sistema padeda iš oro filmuojamą vaizdą padaryti stabilesnį.
„Laikas bėga, technologijos keičiasi, todėl dabar visos mintys sukasi apie naujus išradimus“, – tikina Aleksejus. Šiuo metu vyras yra daugiau nei 30-ies išradimų patentų savininkas.
Pagrindinis šio apdovanojimo tikslas – skatinti jaunimą kurti išradimus, atkreipti akademinės visuomenės dėmesį į intelektinės nuosavybės teisių apsaugą.
Pasiūlymai kartu su kandidato išradimo aprašymu Valstybiniam patentų biurui gali būti teikiami iki 2014 m. vasario 25 d. paštu arba elektroniniu paštu award@vpb.gov.lt. Paštu teikiamus dokumentus reikia adresuoti „WIPO jaunojo išradėjo konkursui“, Valstybinis patentų biuras, Kalvarijų g. 3, Vilnius.
Daugiau informacijos pateikiama VPB tinklalapyje www.vpb.lt/index.php?&nn=739.
1967 m. įkurta Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacija (The World Intellectual Property Organization, WIPO) – Jungtinių tautų agentūra, kurios tikslas – kurti ir vystyti subalansuotą ir visiems prieinamą tarptautinę intelektinės nuosavybės  sistemą. Organizacija skatina kūrybiškumą, naujoves, prisideda prie ekonominės plėtros ir rūpinasi viešojo intereso apsauga.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Rev John Ehichioya Rev John Ehichioya rašo:

  Šventoji santuoka PASKOLOS Finacial FIRMA
  Paštas: .. holymatrimonyloanfinacial@gmail.com

    Ar jums reikia skubiai paskolos išvalyti sąskaitą, pradėti savo verslą?
  Šventoji santuoka PASKOLOS Finacial įmonė siūlo paskolas individualiai,
  taip pat bendrovės, kuri svyruoja nuo …

  LAISVŲ paskolos pasiūlymas
  Mes siūlome šių rūšių paskolas:
  * Asmeniniai Paskolos. * Verslo paskolos.
  * Investicijos Paskolos. * Pradžia Paskolų
  * Automobilių paskolos * Studentų paskolos ir daug daugiau …
  ===========================

  Teikiamos paslaugos apima;
  * Refinansavimas
  * Home Improvement
  * Investicijų paskolos
  * Auto Paskolos
  * Skolos konsolidavimas
  * Verslo paskolos
  * Asmeniniai Paskolos
  * Tarptautinis Paskolos.

  PIRMOSIOS INFORMACIJOS Būtinos:
  Gavėjo pavadinimas: ………
  Šalis: ………
  Lytis: ………
  Pareigos: ……..
  Suma Reikalinga ……….
  Paskolos paskirtis ……..
  Paskolos Trukmė: ………
  Telefono numeris ……….

  Paštas: .. holymatrimonyloanfinacial@gmail.com
  Thanks and regards

  Rev John Ehichioya

 2. Elizabeth Patrick Elizabeth Patrick rašo:

  Ieškote paskolą? Arba kredito bankas arba finansų įstaiga vieną ar daugiau priežasčių atsisakė? Tu teisus, yra tinkama vieta kredito sprendimų čia! “Global Finance” Elžbieta mažos ir prieinamą palūkanų norma 2% asmenų ir korporacijų suteikti kreditą yra ribotos. elizabethp111@live.co.uk šiandien elektroniniu paštu, susisiekite su mumis per

  Application Data:

  1) Vardas, pavardė:
  2) Šalis:
  3) Adresas:
  4) Valstybės:
  5) Lytis:
  6) Šeimyninė padėtis:
  7) Pareigos:
  8) Telefono numeris:
  9) pozicija, o ne ankstesniais tyrimais:
  10) Mėnesio pajamos:
  11) Paskolos suma, reikalinga:
  12) paskolų trukmė:
  13) Tikslas paskolos:
  14) Religija:
  15) Ar taikomas anksčiau;
  16) Gimimo data;
  Ačiū,
  Miss Elizabeth Patrick

 3. laurie laurie rašo:

  29yrs metai, vedęs nėra vaikai, uždirbti 150k yr, per 50k likvidžius aktyvus, o nulis skolų, išskyrus automobilių ir hipotekos, nėra pavėluoti mokėjimai į pastaruosius 6 metus. Kreipėsi dėl užtikrintos paskolos refinansuoti 2 automobilius savo skelbiamą palūkanų normą ir buvo atmestas. Lightstream skaitliukas pasiūlė mažesnę paskolą didesniu mokesčio tarifu, maždaug 1% didesnis. Atmečiau pasiūlymą ir Lightstream nedelsiant perduoti savo informaciją patronuojančiai bendrovei (aš tikriausiai įgaliotas tai ne skaityti kiekvieną dokumentą).
  Siūlomos man kursai buvo ne ką geriau nei tarifų mano vietos platinimo siūlomų. Visas šis procesas buvo didelis buvo laiko man, įgijau nieko iš jo, išskyrus kietąjį tyrimo prieš savo kredito ir junk mail nuo kitu atsitiktine kompanija.
  Mano kredito balas šioje svetainėje yra 780, todėl, jei esate bet mažesnis šis skaičius dauguma skolinimo svetainė gali atsisakymo jūsų prašymą gauti paskolą …. kol aš buvo pristatytas prie draugų, kad kreiptis CROWN FINANSINĘ Bank, kurie duoda paskolas KREDITO balas mažesnis nei 780 jie taip pat tarptautiniais paskolą …. Bandau padėti, galite susisiekti su jais, jų procentinė dalis yra ne mažiau kaip 4%, duoti pabandyti

  Paštas: lending.tree@yandex.com


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...