2012 Rugsėjo 18

Jau beveik penktadalis lietuvių naudojasi išmaniaisiais telefonais

veidas.lt


Šiuo metu išmaniaisiais telefonais Lietuvoje naudojasi jau apie 17 proc. gyventojų, per metus besinaudojančiųjų šiais įrenginiais padaugėjo 5 proc. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės TNS LT atliktas mobiliųjų įrenginių vartotojų tyrimas „Mobile Life“, kuriame dalyvavo 1730 Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 metų amžiaus.
Šiuo metu išmaniaisiais telefonais naudojasi kas antras studentas ir moksleivis, beveik kas trečias tarnautojas bei ketvirtadalis vadovaujamas pareigas einančių asmenų. Deja, kol kas šie skaičiai yra apie dukart mažesni nei išsivysčiusiose šalyse bei 11 proc. mažesni už pasaulio vidurkį.
Pasak TNS LT projektų vadovės Ingos Bitinaitės, jaunesni vartotojai išnaudoja daugiau išmaniųjų telefonų funkcijų, tiesa, daugiausia pramoginio pobūdžio. O vyresni, be skambinimo ir trumpųjų žinučių siuntimo, išmaniaisiais dažniau tikrina el. paštą, skaito naujienas ar ieško informacijos internete.
Telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ atliktos išmaniųjų telefonų vartotojų apklausos atskleidė, kad net 94 proc. jų kasdien naudojasi mobiliuoju internetu – iš jų daugiau nei penktadalis tinkle praleidžia daugiau nei tris valandas arba visą dieną. Taip pat paaiškėjo, kad apie 56 proc. išmaniųjų telefonų savininkų naudojasi praktiškomis paslaugomis, tokiomis kaip tvarkaraščiai, kalendoriai, el. paštas, o pramogoms šiuos įrenginius naudoja apie 26 proc. vartotojų.
Vis dėlto dalis išmaniųjų telefonų savininkų Lietuvoje vis dar neišnaudoja šių įrenginių potencialo. Pavasarį telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ atliktas tyrimas parodė, kad 60 proc. išmaniųjų telefonų savininkų Lietuvoje savo įrenginiuose neturi mobiliojo interneto paslaugos, o 41 proc. juos naudoja tik skambinti ir trumposioms žinutėms rašyti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Zinia Zinia rašo:

    išmanieji tel. skirti neišmaniesimes lietuviams :) Penktadalis jų jau užfiksuotas :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...