2011 Balandžio 30

Naoto Kanas

Japonijos ministro pirmininko pranešimas

veidas.lt

Kovo 11 d. Japonijoje įvyko didžiausias kada nors užfiksuotas žemės drebėjimas.

Po nelaimės Japonija jautė stiprią tarptautinės bendruomenės ir mūsų draugų iš viso pasaulio paramą. Visų Japonijos žmonių vardu norėčiau išreikšti nuoširdžią padėką už palaikymą ir solidarumą, kurio mes sulaukėme iš daugiau nei 130 valstybių, beveik 40 tarptautinių organizacijų, nevyriausybinių organizacijų ir nesuskaičiuojamos gausybės žmonių.

Taip pat norėčiau išreikšti nuoširdžią padėką už palaikymą ir solidarumą, kurio sulaukėme ir iš Lietuvos žmonių.Lietuvos vyriausybė išsiuntė pagalbos siuntą per ES. Sužinojau, kad buvo surengta daug labdaros renginių, o daugelis labdaros organizacijų, tarp jų ir Raudonasis Kryžius bei “Gelbėkit vaikus”, surinko daug lėšų. Norėčiau nuoširdžiai padėkoti Lietuvos žmonėms už pagalbą ir užuojautą.

Labai gaila, kad Japonijai tenka išgyventi atominės elektrinės avariją, kuri tarptautiniu lygiu yra laikoma pačia rimčiausia. Aš labai rimtai žiūriu į įvykius Fukušimos jėgainėje. Mobilizavome visus išteklius kovai su rizika, kurią kelia elektrinė, remdamiesi trimis principais: visų piliečių saugumas ir sveikata, ypač tų, kurie gyvena netoli elektrinės; kruopštus rizikos valdymas bei planų visiems galimiems scenarijams parengimas. Pavyzdžiui, mes ir toliau labai stengiamės sustabdyti radioaktyviojo vandens nutekėjimą į vandenyną. Be to, vyriausybė ėmėsi visų priemonių, kad užtikrintų maisto ir kitų produktų saugumą.

Pažadu, kad Japonijos vyriausybė greitai ir išsamiai pateiks avarijos priežastis, taip pat pasidalys informacija ir patirtimi su visu pasauliu, kad tokios nelaimės nesikartotų ateityje. Tokiais veiksmais mes aktyviai prisidėsime prie pasaulinių debatų dėl atominės energetikos saugumo.

Žemės drebėjimo ir dėl jo kilusio cunamio nusiaubto Tohoku regiono atstatymas nebus lengvas. Tačiau aš tikiu, kad šis sunkus periodas suteiks mums Japonijos atgimimo galimybę. Vyriausybė parodys pasauliui savo gebėjimą sukurti moderniausius Rytų Japonijos atkūrimo planus.

Mes, Japonijos žmonės, prisikėlėme iš Antrojo pasaulinio karo pelenų, aš neturiu nė mažiausios abejonės, kad Japonija pergyvens ir šią krizę, atsigaus po šios nelaimės, išaugs stipresnė ir sukurs geresnę, gyvybingesnę Japoniją ateinančioms kartoms.

Aš tikiu, kad geriausias būdas Japonijai atsidėkoti už “kizuna” (japoniškai – draugystės ryšius), nuoširdžią draugystę, kurią mes patyrėme iš tarptautinės bendruomenės, yra toliau prisidėti prie tarptautinės bendruomenės vystymosi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...