2011 Kovo 13

Žemės drebėjimas

Japonijoje dėl žemės drebėjimo ir cunamio tikriausiai žuvo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių

veidas.lt

Vos vienoje Japonijos prefektūroje dėl žemės drebėjimo ir cunamio tikriausiai žuvo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių, sekmadienį pranešė prefektūros policijos viršininkas, o milijonai nukentėjusių gyventojų šiaurės rytų pakrantėje vis dar neturi geriamojo vandens, elektros ir tinkamo maisto.

Nors vyriausybė padvigubino pagalbos operacijai dislokuotų karių skaičių – padidino jį iki 100 tūkst. – ji atrodė priblokšta šios, kaip pasirodė, trigubos nelaimės: penktadienio drebėjimas ir cunamis pakenkė dviem branduoliniams reaktoriams pakrantėje esančioje atominėje elektrinėje, ir mažiausiai viename jų, regis, iš dalies lydosi branduolinio kuro strypai, todėl vis labiau baiminamasi spinduliuotės nutekėjimo.

Mijagio prefektūros policijos viršininkas katastrofos padarinių likvidavimo pareigūnų susirikime pranešė, kad, jo apskaičiavimu, žuvo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių, sakė policijos atstovas Go Sugawara (Go Sugavara). Mijagyje gyvena 2,3 mln. žmonių; tai yra viena iš trijų labiausiai nukentėjusių prefektūrų. Oficialiai patvirtinta, kad Mijagio prefektūroje žuvo tik 379 žmonės.

Branduolinė krizė kelia naujų rūpesčių tiems, kurie išgyveno žemės drebėjimą ir cunamį, smogusį kvapą gniaužiančia jėga ir greičiu, šlavusį visa, kas tik buvo jo kelyje.

“Iš pradžių nerimavau dėl drebėjimo, dabar nerimauju dėl spinduliuotės. Gyvenu netoli tų elektrinių, tad atėjau sužinoti, ar man viskas gerai. Testų rezultatai yra neigiami, bet nežinau, ką daryti toliau”, – medicinos pagalbos centre Korijamos miestelyje, kuris yra netoli Fukušimos elektrinės, pasakojo statybininkas Kenji Koshiba (Kendzis Košiba).

Pasak pareigūnų, žuvo mažiausiai 1,2 tūkst. žmonių, tarp jų – 200 gyventojų, kurių palaikai sekmadienį buvo surasti pakrantėje. Dar 739 žmonės laikomi dingusiais.

Tarp nedaugelio gerų naujienų buvo Gynybos ministerijos pranešimas, kad karinis sraigtasparnis sekmadienį išgelbėjo 60 metų vyrą, plūduriavusį prie Fukušimos krantų ant savo cunamio nunešto namo stogo. To vyro būklė yra gera.

JAV Geologijos tarnyba apskaičiavo, kad pradinio žemės drebėjimo stiprumas buvo 8,9 balo, o japonų pareigūnai sekmadienį apskaičiuotą jo stiprumą padidino iki 9 balų. Bet kuriuo atveju tai yra stipriausias Japonijoje kada nors užregistruotas žemės drebėjimas. Po jo įvyko daugiau kaip 150 galingų pakartotinių požeminių smūgių.

Gelbėtojų komandos šimtus kilometrų besidriekiančiose pakrantėse ieško dingusiųjų, o šimtai tūkstančių alkanų gyventojų glaudžiasi tamsiuose nepaprastųjų situacijų centruose, kurie yra atkirsti nuo gelbėtojų ir pagalbos. Mažiausiai 1,4 mln. būstų po žemės drebėjimo liko be vandens, o maždaug 2,5 mln. būstų yra be elektros. Naktį oro temperatūra turėjo nukristi iki beveik nulio.

Visuomeninis transliuotojas NHK pranešė, kad į nepaprastųjų situacijų centrus, kurių daugelis yra be elektros, buvo evakuota maždaug 380 tūkst. žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. virginija virginija rašo:

    tikiu kad japonai iveiks visus uzgriuvusius sunkumus


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...