2012 Kovo 28

Japonijoje atidarytas „Doletos“ vardo namų kvartalas

veidas.lt


Japonijoje Sappore, Hokaido prefektūros sostinėje atidarytas gyvenamųjų namų kvartalas, skirtas lietuviškų medinių langų gamintojos „Doleta“ vardui .

„Doleta Jama Hama“ – vienas iš dešimties projektų, kuriuos per metus Japonijos statybininkams padėjo įgyvendinti Lietuvos medinių langų gamintojai ir ko gero pirmasis Japonijoje, kurio pavadinime Lietuvos bendrovės vardas.

„Mums tai buvo didžiausias netikėtumas, kai sužinojome apie tai. Tai laikome geriausiu įvertinimu visai bendrovei ir jos kolektyvui“, – sako bendrovės pagrindinis akcininkas Vytautas Silevičius.

Anot jo, Japonijos rinkai bendrovė gamina specialių konstrukcijų medinius langus, pritaikytus uraganams, žemės drebėjimams.

„Tai kardinaliai kitokie langai, kurių konstrukciniai sprendimai susiję su padidintu atsparumu ir saugumu, bet pabrėžtinai naturalūs, ne tik dėl medžio, bet ir dažų bei kitų, jų gamyboje naudojamų sudėtinių medžiagų“, – sako „Doleta“ gamyklos vadovas Liutauras Daubara.

Anot bendrovės savininko V. Silevičiaus, į Japoniją eksportuoti bendrovė pradėjo kiek daugiau nei prieš metus.

„Japonijos rinka yra viena sudėtingiausių, bet viena įdomiausių. Joje veiklos sėkmę lemia santykiai ir pagarba bei supratimas, tiek kliento, tiek būsimo gyventojo, kliento vystomame projekte“, – sako  įmonės akcininkas.

Lietuvos bendrovės pavadinimą turintis „Doleta Jama Hana“ namų kvartalas yra įsikūręs olimpinio tramplyno papėdėje, o išvertus iš Japonų kalbos reiškia „Doletos“ kalno nosis ar atšaka įsikišusi į lygumą.

Bendrovės vadovybės teigimu, per artimiausius kelerius metus Lietuvos bendrovė Japonijos užsakovams planuoja pagaminti medinių langų už daugiau nei 5 mln. litų.

„Pirmi partnerystės metai suteikia realaus pagrindo tikėti sklandžiu eksporto į Japoniją augimu“, – sako V. Silevičius.

Į Japoniją bendrovė eksportuoti medinių langų gaminius pradėjo sulaukusi Japonijos televizijos žurnalistų vizito, kurie Lietuvos bendrove susidomėjo jai gavus visus atitikties sertifikatus, eskportui į Japoniją. Pirmieji „Doleta“ gaminiai Japoniją pasiekė prieš daugiau nei metus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...