2016 Kovo 09

Komandiruotė

Japonijoje – L.Graužinienė ir Seimo desantas

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Minint Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-ąsias metines, Japonijoje praėjusią savaitę lankėsi Lietuvos Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės vadovaujama delegacija, kurioje buvo energetikos ministras Rokas Masiulis, opozicijos lyderis An­drius Kubilius, socialdemokratė Irena Šiaulienė, „darbietė“ Dangutė Mikutienė.

Vizito metu Seimo pirmininkė susitiko su Japonijos premjeru Shindzo Abe, su kuriuo aptarė kasmet stiprėjantį abiejų šalių ekonominį bendradarbiavimą bei energetinio saugumo klausimus. Vizito metu Japonijos premjerui Sh.Abe’i buvo perduotas ir Lietuvos Vyriausybės vadovo Algirdo Butkevičiaus kvietimas apsilankyti Lietuvoje.

Ekonomikos ir prekybos klausimai buvo svarbiausi ir susitikime su Japonijos užsienio reikalų valstybės ministru Yoji Muto. Jo metu pasidalyta įžvalgomis apie vykstančias Europos Sąjungos derybas su Japonija dėl laisvosios prekybos sutarties. Pasak parlamento vadovės, Lietuva tikisi, kad šiais metais pavyks baigti derybas, o sutartis suteiktų dar didesnį impulsą ekonominių santykių plėtrai, ypač atveriant rinką lietuviškų pieno ir mėsos produktų eksportui į Japoniją.

Be to, Seimo pirmininkė Japonijos mokslo, vyriausybinių institucijų ir verslo atstovus pakvietė dalyvauti jau trečią kartą organizuojamoje „Life Sciences Baltics“ tarptautinėje konferencijoje, kuri vyks 2016 m. rugsėjo 14–16 d. Vilniuje.

O susitikime su Japonijos verslo federacijos KEIDANREN vadovais L.Graužinienė pristatė Lietuvos potencialą turizmo, prekybos, investicijų ir inovacijų srityse. „Lietuvos ir Japonijos ekonominiai ryšiai stabilūs ir nuolat intensyvėja: didėja abipusė prekyba ir turistų srautai. Šalia bendradarbiavimo branduolinės energetikos srityje atsiveria ir naujos galimybės pritaikyti Japonijos patirtį bei technologijas plėtojant Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalą, Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę ir atsinaujinančius energijos šaltinius“, – sakė L.Graužinienė.

Tiesa, apie tai, ar su Japonijos politikais ir verslininkais kalbėtasi apie Visagino atominės elektrinės (VAE) projektą bei „Hitachi“ investicijas, Lietuvos delegacijos nariai neužsimena. Tačiau konservatorius A.Kubilius savo socialinio tinklo paskyroje vizito metu prasitarė, kad patys japonai tiek parlamento vadovų, tiek Vyriausybės narių, tiek premjero Sh.Abe’s lūpomis tiesiogiai ir netiesiogiai įvardijo, kad mūsų delegacijos vizitą jie laiką ženklu, jog Lietuvos politikai palaiko VAE projektą ir galimas „Hitachi“ investicijas: „Gerai, kad kartu su mumis buvo ir ministras R.Masiulis, išdėstęs tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas tiek branduolinės energetikos, tiek kitokios energetikos srityse. Taip pat ir plėtojant Kruonio HAE.“

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...