2015 Liepos 25

J.Kazlausko rinktinės koziriai ir baltosios dėmės

veidas.lt

BFL

Pirmadienį į pirmąją stovyklą Palangoje susirinkus 17 Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatų, klausimų turime daugiau nei atsakymų. Kas pateks į rinktinės, kurią trečius metus iš eilės treniruoja Jonas Kazlauskas, dvyliktuką? Kas ir kaip pakeis Donatą Motiejūną, Liną Kleizą ir Martyną Pocių? Ar M.Kalnietis jau atsigavo po traumos taip, kad vėl galėtų vesti Lietuvą į pergales? Ar Jonas Valančiūnas jau bus tikras komandos lyderis? Ar Artūras Milaknis įrodys, kad sugeba taikliai svaidyti tritaškius ne tik „Žalgiryje“?

Inga JARMALAITĖ-NECELIENĖ

Palyginti su pernykščiu pasaulio čempionatu, šįmet jau į pirmąją stovyklą neatvyko  pusė komandos. „Labiausiai gaila, kad dėl traumos nebus šį sezoną NBA akivaizdžiai patobulėjusio Donato Motiejūno“, – atsidūsta praeityje garsus krepšininkas, o dabar Seimo konservatorius Sergejus Jovaiša.

Tačiau Vilniaus krepšinio mokyklos sporto konsultantas Rūtenis Paulauskas nesureikšmina fakto, kad šįmet nebus D.Motiejūno ir Lino Kleizos: „Visada būna taip, kad komandai kažko trūksta, bet čia kabliukų ieškojimas. Kitos rinktinės turi labai stiprų starto penketą, o mes norime ir tokio pat lygio keičiančių žaidėjų, tik kažin ar ateis tokie metai, kai visų pozicijų žaidėjų konkurencija bus tokia didelė, kad nežinosime, kur juos dėti.“

Įžaidėjas grįžta išalkęs?

Kalbėdamas apie įžaidėjus R.Paulauskas primena, kad pernai Lietuvos rinktinės treneris įrodė sugebantis išspręsti pagrindinio atakų organizatoriaus uždavinį net  ekstremaliomis sąlygomis, galbūt todėl šiemet akys nukrypo į žaidimo schemose ketvirtuoju numeriu pažymėtą poziciją.

Bet grįžkime prie pirmojo numerio. Mantas Kalnietis grįžta po pernai prieš pat pasaulio čempionatą patirtos sunkios traumos. Ar jis bus atsigavęs?

Buvę įžaidėjas ir treneris Tomas Pačėsas prognozuoja, kad šis čempionatas bus M.Kalniečio grįžimas į didįjį krepšinį, ir iš jo tikisi papildomo užtaiso: „Jis nėra tipiškas įžaidėjas – palyginti aukštas, 195 cm. Manau, jis bus atsigavęs ir tai leis jam būti agresyviam ir panašiai organizuoti žaidimą.“

Vilniaus krepšinio mokyklos direktorius Šarūnas Sakalauskas primena, kad prieš gaudamas traumą M.Kalnietis buvo ne tik geras įžaidėjas, bet ir vienas rezultatyviausių rinktinėje, bet mano, kad po metų pertraukos grįžti į aukščiausią lygį net šiam žaidėjui nebus lengva: „Jis patyręs, rinktinės reikalai jam nėra nauji, bet grįžti nebus lengva. Nors jei atsigręžtume atgal, kai išėjus Š.Jasikevičiui visi už galvų stvėrėsi, M.Kalnietis, kuris iki tol buvo šešėlyje, sužaidė taip, kaip geriausiai moka. Kai pernai jis gavo traumą, vėl ne vienas už galvos susiėmęs vaikščiojo, bet Adas Juškevičius puikiai jį pakeitė. Todėl pabrėžčiau, kad patyrę treneriai randa sprendimų.“

Dėl antrojo, o gal ir trečiojo įžaidėjo – klausimų daugiau nei atsakymų. Vėl A.Juškevičius? O gal jaunasis Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas Lukas Lekavičius? Tretiems atrodo, kad šansų patekti į rinktinę turi ir psichologiškai sutvirtėjęs „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Žygimantas Janavičius.

„Šiemet per LKL finalą A.Juškevičius žaidė nekaip, bet po gero pernykščio pasirodymo rinktinėje jis turi didelį pranašumą. Maloni staigmena – L.Lekavičius. Labai greitas ir kibus, o tai patinka visiems treneriams. Manau, Jonui Kazlauskui ypač patinka, kad jis gali aktyviai gintis visoje aikštėje. Nors jaunas, bet po gero sezono Eurolygoje įgavo patirties. Neatmetu ir Ž.Janavičiaus“, – vieno ryškaus lyderio neišskiria T.Pačėsas. Pasak jo, šįmet kaip tik ir bus didžiausia įžaidėjų konkurencija.

S.Jovaiša šalia M.Kalniečio mato tik A.Juškevičių: „Jeigu tik jis išlaikys tą lygį, kokį buvo pasiekęs pernai. Bet tai nereiškia, kad taip ir bus. Pernai pasirengimo metu Š.Vasiliauskas gerai žaidė, bet čempionatas parodė, kad jam pritrūko aukšto lygio rungtynių patirties ir jis neatlaikė įtampos“, – atkreipia dėmesį S.Jovaiša.

Pasak V. Masalskio, tik nežinantiems atrodo, kad L.Lekavičius išlindo tarsi iš niekur: „Tuo metu, kai kiti žaidėjai spokso į kompiuterį, Lukas dirba salėje. Dėl to ir atsidūrė tarp rinktinės kandidatų. Kiti dirba ketverius metus, kad įšoktų į tą patį traukinį, o jam pakako metų. Be to, praėjusį sezoną turėjo du ypač gerus trenerius – Gintarą Krapiką ir Š.Jasikevičių. Jis gavo visų situacijų knygą ir ją ne tik perskaitė, bet ir gerai išmoko.“

V.Masalskis neabejoja, kad jaunasis žalgirietis rinktinei yra visiškai subrendęs. Jis puikiai žaidžia du prieš du ir, pasak V.Masalskio, daug geriau už A.Juškevičių varosi kamuolį, be to, gerai ginasi.

V.Masalskis atkreipia dėmesį į šios pozicijos žaidėjų vaidmens kaitą moderniame krepšinyje: „Dabar įžaidėjas privalo turėti 70 proc. kuriamosios galios, o antroji pozicija, atakuojantis gynėjas, jos turi pridėti apie 30 proc., bet būti agresyvesnis ir  geriau mesti. Kita vertus, ir vadinamieji pirmieji numeriai dabar meta puikiai, pažiūrėkime, ką išdarinėja graikasVassilis Spanoulis.“

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2015-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...