2011 Sausio 18

Politika

J. Jagminas bylinėsis su partija

veidas.lt

Papeikimą už partinės drausmės nesilaikymą gavęs Seimo narys Jonas Jagminas Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP) ketina skųsti teismui.

“Manau, kad tokia Socialdemokratų partijos prezidiumo man skirta nuobauda pažeidžia mano, kaip Seimo nario, teises ir atsakingai pareiškiu, kad kreipsiuosi į teismą, siekdamas apginti ne tik savo, bet ir kitų Seimo narių teisę netrukdomai vykdyti Seimo nario pareigas priimant Lietuvos Respublikos teisės aktus”, – teigiama antradienį išplatintame parlamentaro pranešime.

Pirmadienį LSDP prezidiumas J.Jagminui papeikimą už tai, kad jis keletą kartų balsavo kitaip nei buvo nusprendusi frakcija. Vienas iš tokių atvejų – kai Seimo narys balsavo prieš pirmalaikių Seimo rinkimų paskelbimą.

LSDP frakcija Seime palaikė šią iniciatyvą ir buvo įpareigojusi frakcijos narius balsuoti už Seimo nutarimo projektą dėl parlamento paleidimo.

Seimo narys Algirdas Sysas J.Jagminą LSDP Etikos ir procedūrų komisijai buvo apskundęs ir dėl jo prieštaravimo progresinių mokesčių įvedimui.

“Šie mokesčiai yra mūsų partijos programoje įrašyti, o jis ir pasisakė prieš, ir balsavo prieš. Etikos komisija rekomendavo jį bausti, partijos prezidiumas taip ir padarė”, – BNS sakė A.Sysas.

Pagal LSDP frakcijos reglamentą, Seimo nariui nesutinkant su bendra frakcijos pozicija, jis gali nedalyvauti balsuojant.

J.Jagminas įsitikinęs, kad tokios nuostatos prieštarauja Konstitucijai.

“Politinės partijos savo statutuose bei Seimo frakcijų reglamentuose įtvirtina nuostatas, prieštaraujančias Lietuvos Konstitucijai bei Seimo Statutui. Šiose nuostatose partijos nariai prievartine tvarka įpareigojami balsuoti taip, kaip nusprendė Seimo frakcija, nors tai prieštarautų Seimo nario įsitikinimams. Seimo narys, balsuojantis kitaip negu nusprendė frakcija, yra persekiojamas, jam skiriamos partinės bausmės”, – teigia parlamentaras.

Anot jo, Konstitucijoje įtvirtintas laisvas Seimo nario mandatas, numatyta, kad “Seimo narys už balsavimus ar kalbas Seime negali būti persekiojamas”.

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius savo ruožtu teigė, kad J.Jagmino elgesys “nedera su komandinio darbo ir atsakomybės samprata”.

Kita vertus, jis pabrėžė, kad nusprendęs partiją paduoti į teismą kolega nebus dėl to svarstomas dar kartą.

“Tai jo teisė. Jo toks supratimas. Keista, kad žmogus nepripažįsta savo klaidų, nesilaiko partijos programos, frakcijos sprendimų”, – BNS sakė A.Butkevičius.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  “Keista, kad žmogus nepripažįsta savo klaidų, nesilaiko partijos programos, frakcijos sprendimų”, – BNS sakė A.Butkevičius.

  Turbūt ponui Butkevičiui keista, kad žmogus turi ir savo asmeninę nuomonę ir nėra visiškas komformistas ir tokiu net nenori apsimetinėti. Už tai tikrai nereikėtų persekioti žmogaus. Ką, nejau bijo, kad praras, na nežinau… įtaką Seime ponas Butkevičius? Prajuokino tik…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...