2013 Spalio 26

Izraelio ekspertas moko Lietuvos teisėjus, kaip paspartinti bylų nagrinėjimą

veidas.lt

Tarptautinėje viešojo sektoriaus efektyvumo konferencijoje vedami mokymai, skirti padėti teismams ženkliai paspartinti bylų nagrinėjimą. Mokymus teisėjams veda Shimeonas Passas, Izraelio teismų reformos vykdytojas ir sertifikuotas Apribojimų teorijos ekspertas.

Pertvarkius Izraelio teismų veiklos procesus, bylų nagrinėjimo terminai sutrumpėjo apie 50%, o teismuose priimamų nuosprendžių padaugėjo daugiau nei 40%. Izraelio teismų reforma parodė, jog greitesnis bylų nagrinėjimas nepakenkė nutarčių kokybei – pastaroji netgi pagerėjo, kartu padidindama visuomenės pasitikėjimą teismais.

Pasak Shimeono Passo, reikšmingų rezultatų teismuose duoda net iš pažiūros primityvūs patobulinimai. Išanalizavus Izraelio teismų procesus, buvo susitarta, kad esminis jų apribojimas yra teisėjas. Yra tam tikros ribos, kokį darbo krūvį teisėjas gali pakelti, todėl reikia maksimaliai išnaudoti jo galimybes ir laiką. Teisėjas turi nedaryti tų darbų, kuriuos gali padaryti jo padėjėjai, kiti specialistai bei tarnybos, veikdami pagal į teisėją subordinuotą veiklos procesą. Teisėją turi pasiekti kuo geriau „sukomplektuota“ byla, kad jis galėtų ją išnagrinėti per kuo trumpesnį laiką, kuo mažiau stabdydamas bylos eigą.

„Pradėdami reformą, nusistatėme svarbiausią sistemos tikslą – užtikrinti greitą teisingumą. Tada apsibrėžėme tikslo rodiklius, suradome silpniausias sistemos grandis, maksimaliai jas išnaudojome, pajungėme kitų sistemos grandžių pajėgumus, kad „nuimtume“ nuo silpniausiųjų grandžių dalį svorio, sustiprinome veiklos planavimą”, – pasakoja  S. Passas.

S. Passas dalyvauja Tarptautinėje viešojo sektoriaus efektyvumo konferencijoje, vykstančioje spalio 24–25 d. Vilniuje. Šioje konferencijoje viešojo sektoriaus tobulinimo praktikai iš viso pasaulio dalijasi patirtimi, kaip jiems pavyko pasitelkus veiklos tobulinimo įrankius padidinti įvairių viešojo sektoriaus organizacijų efektyvumą. Antrąją seminaro dieną vyksta praktiniai mokymai, kaip taikyti šiuos įrankius konkrečiose įstaigose. Kertinės šios konferencijos temos – ilgas bylinėjimasis teismuose, eilės sveikatos priežiūros įstaigose ir neefektyvūs viešieji pirkimai.

Renginį organizuoja JAV veikianti nevyriausybinė organizacija TOCICO, vienijanti šiuolaikinių vadybos metodų ekspertus visame pasaulyje. Nuo 2003-ųjų metų TOCICO yra surengusi daugiau nei 20 tarptautinių konferencijų JAV, Indijoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Europoje.

Renginio dalį, skirtą teismų darbo efektyvinimui skatinti, organizatoriams padėjo surengti Advokatų profesinė bendrija MAQS Law Firm. „Kasdien matome, kad teisėjai turi nežmonišką darbo krūvį. Dėl šios priežasties jiems tenka vis daugiau nagrinėtinų bylų, o išteklių nedaugėja. Todėl kartu su organizatoriais norėjome pritraukti patyrusių užsienio ekspertų, kurie galėtų įvertinti situaciją ir pateikti naudingų patarimų Lietuvos teisėjams ir teismams, kaip padaryti, kad ir teisingumo vykdymas paspartėtų, ir teisėjų darbo sąlygos gerėtų. Tai buvo motyvas, lėmęs imtis iniciatyvos ir padėti organizuoti bei remti šį renginį”, – komentuoja MAQS Law Firm vadovaujantysis partneris, advokatas dr. Deividas Soloveičikas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. simple reforma - III WW (etapais) simple reforma - III WW (etapais) rašo:

    G. Paukštė, Apie pasaulio pabaigą, Vilnius, 2006.

    XXI amžiuje klesti vergovė ir prekyba žmonėmis. Oficialių šaltinių teigimu, kasmet pasaulyje parduodama 800–900 tūkst. moterų ir vaikų. Kai kurių ekspertų teigimu, prekybos žmonėmis mastai siekia net 4 milijonus žmonių per metus. Ekspertų vertinimu, Lietuvoje prekybos žmonėmis mastai yra didžiausi tarp Baltijos valstybių.

    Šiandien „išsivysčiusios“ civilizacijos artėja prie momento, kai jos bus nusipelnusios išnykti.“

    Daugėjant bedieviams, daugėja nusikaltimų“ (Pat 29, 16). „Vargas tam, kuris stato miestą išliedamas kraują ir įkuria gyvenvietę nusikaltimais!“ (Hab 2,12).

    Daugelyje didmiesčių jau yra kvartalai, kur neveikia įstatymai, kur valdo narkotikų prekeivių ir nusikaltėlių klanai.

    Nusikaltėlių pasaulis triumfuoja Rusijoje. Jie ėmė valdyti pinigus ir pajungė sau visuomeninę ideologiją. Teisėsaugos organų nepajėgumas toks visiems akivaizdus, kad daugelis nukentėjusiųjų ir nesikreipia į juos pagalbos. Plačiai žinomi korumpuoti pareigūnai lieka kėdėse, o žmogžudžiai beveik niekad nerandami. Dėl nusikaltėlių gaujų žvėriško cinizmo visiškai sumažėjo žmogaus gyvybės vertė.

    Edgaras Huveris, 52 metus (1920–1972) vadovavęs nusikaltimų JAV tyrimų tarnybai FTB, buvo homoseksualus, ir tai leido mafijai jį šantažuoti. Dėl tokio jo neveiksmingumo organizuotas nusikalstamumas Amerikoje galėjo išplisti ir įsitvirtinti.

    Nebus teisybės

    „Tiesa bus parblokšta ant žemės“ (Dan 8, 12). „Bedieviai veidmainiaus ir elgsis apgaulingai“ (Dan 11, 32). „Nėra šalyje tiesos, nėra gailestingumo ir nėra pažinimo Dievo. Piktžodžiavimai, melas, žmogžudystės, vagystės ir svetmoterystės įsigalėjo, ir kraujas eina paskui kraują“ (Oz 4, 1.2). „Bus šalyje neteisybė ir valdovas ant valdovo“ (Jer 51, 46). „Kiekvienas kalba savo artimui melagingus žodžius, kalba klastingomis lūpomis ir dviveide širdimi!“ (Ps 11 (12), 3). „Dingo šventasis iš žemės, ir nebėra teisaus žmonėse; visi tykoja kraujo, žmogus medžioja savo grobį, kad jį nužudytų… teisėjas teisia už atlyginimą“ (Mch 7, 2.3).

    Argi šiandien nematome aplinkui kai kurių iš šių, Šv. Rašte nurodytų pranašysčių?

    „Kadangi įsigalės neteisybė, daugelio meilė atšals“ (Mt 24, 12) – ir artimui, ir Dievui.

    Vyriausybes daugelyje šalių krečia korupcijos bei moralės skandalai, ir tai globali krizė.

    JAV generaliniu prokuroru buvo Robertas F.Kenedis, žmogus, kuris prievartavo, plėšė ir vogė, tai žmogus, vartojęs narkotikus. Jis buvo žiaurus, amoralus, ištvirkęs. Yra kovos prieš narkotikus agentų parodymų, kad 6-jo dešimtmečio viduryje Niujorke R. F. Kenedis lydėdavo juos reidų metu ir versdavo įtariamas moteris su juo santykiauti, žadėdamas padėti išvengti suėmimo. Romos imperatorius Kaligula, palyginti su juo, atrodo labai švelnus žmogus. Yra liudininkų, kurie teigia jį matę aistringai apsikabinusį su baleto šokėju Rudolfu Nurijevu.

    Statistika aiškiai parodo vis didėjantį atotrūkį tarp turtingųjų ir mažas pajamas turinčių, tiek asmenų, tiek ir valstybių. JAV 1 proc. turtingiausių valdo 40 proc. nacionalinio turto. 400 turtingiausių planetos žmonių valdo daugiau kaip pusę to turto, kuris priklauso likusiems 6 milijardams Žemės gyventojų.

    Nėra gera padėtis ir Lietuvoje, kur didžiausia mūsų visuomenės nelaimė yra neteisingumas. Skriaudžiami visą amžių atidirbę pensininkai, skriaudžiami neturtingi ligoniai, mažėja užuojautos silpnesniems.

    Didėja socialinė nelygybė. Jeigu 1960 m. 20 proc. turtingiausių pasaulio gyventojų turtas lyginant su 20 proc. mažiausiai turtingų gyventojų buvo 30:1, tai XX amžiaus pabaigoje šis santykis pasiekė kritinę 78:1 ribą. 1999 metais 475 milijardierių nuosavybė viršijo pusės pasaulio gyventojų pajamas.

    Pasaulis dalinasi ne į turtinguosius ir vargšus, bet į turtinguosius, vargšus ir krikščionis.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...