2011 Kovo 16

Atominės avarija Japonijoje

Įvykiai Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje

veidas.lt

Šį rytą Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), remdamasi Japonijos atsakingųjų institucijų pateikta informacija, pranešė, kad jonizuojančios spinduliuotės dozės galia Fukushima Daiichi atominės elektrinės aikštelėje nėra tokia didelė, kaip skelbta anksčiau. Tačiau išlieka problemų, užtikrinant reaktoriuose esančio branduolinio kuro aušinimą.

Remiantis oficialia informacija, TATENA aiškinasi, kas galėjo nulemti žymiai padidėjusią dozės galią, užfiksuotą tarp trečiojo ir ketvirtojo atominės elektrinės blokų. Atsižvelgiant į Fukushima Daiichi atominės elektrinės avarinės parengties planą, dėl užfiksuotos padidėjusios dozės galios, dalis atominės elektrinės darbuotojų bei gyventojai aplink atominę elektrinę buvo evakuoti. Japonijos Vyriausybė paskelbė gyventojų evakuaciją 30 kilometrų spinduliu aplink atominę elektrinę.

Radiacinės saugos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai vertina tiek oficialią, tiek spaudoje pasirodančią informaciją bei stebi situaciją, renka ir analizuoja duomenis. Šiuo metu dėl minėtų įvykių Japonijoje grėsmės Lietuvos gyventojų apšvitai ir sveikatai nėra.

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos atkreipia dėmesį, kad gyventojai, grįžę iš Japonijos ir norintys įsitikinti, ar ten būdami nepatyrė apšvitos nuo jonizuojančiosios spinduliuotės, gali kreiptis į Radiacinės saugos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kuris atliks galimai gautos apšvitos įvertinimą. Žmonės gali gauti apšvitą kvėpuodami užterštu oru, su maistu. Dėl apšvitos įvertinimo galima kreiptis telefonu Vilniuje (8 5) 2 36 1936 arba atvykus į Radiacinės saugos centrą adresu Kalvarijų g. 153, Vilnius. Tyrimai atliekami nemokamai.

Atkreipiame dėmesį, kad kaip rekomenduoja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos gyventojams nerekomenduojama vykti į tam tikras Japonijos sritis. Dėl avarijos Fukušimos Daiichi atominėje elektrinėje, rekomenduojama į šią zoną nevykti, o esant joje – radus galimybių nedelsiant išvykti. Dėl padėties, susidariusios po 2011 m. kovo 11 d. žemės drebėjimo ir cunamio Japonijoje, rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į šiaurės rytų Japoniją (Iwate, Ibaraki, Aomori, Fukushima, Ibaraki, Miyagi prefektūras) ir apsvarstyti galimybes laikinai iš šios teritorijos išvykti.

Primename, kad į kitas šalis, net ir esančias Japonijos kaimynystėje (Kinija, Rusija, Pietų ir Šiaurės Korėja, Taivanas, Aliaska ir kt.), apribojimų vykti bei grėsmės nėra, tačiau patartina sekti oficialią informaciją, teikiamą Japonijos Vyriausybės, spaudoje ir internete (adresu http://www3.nhk.or.jp/nhkworld/), bei TATENA, Sveikatos apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Radiacinės saugos centro, Valstybinės atominės energetikos inspekcijos platinamą informaciją.

Atnaujintą informaciją apie įvykius Japonijoje pateiksime kituose pranešimuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. fuku fuku rašo:

    Ar kas žiūrėjo apie katastrofos priežastis?
    http://tinyurl.com/d8zewnh


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...