2010 Liepos 26

Generalinis prokuroras

Įtarimai L. Stankūnaitei nepateikti buvo pagrįstai

veidas.lt

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorų nutarimas nepateikti Laimutei Stankūnaitei įtarimų prisidėjus tvirkinant savo dukrą yra pagrįstas, teigia generalinis prokuroras Darius Valys.

Interviu BNS pareigūnas teigė, kad Vilniaus apygardos prokuratūra analizavo, ar yra pagrindas pateikti L.Stankūnaitei įtarimą prisidėjus tvirkinant mažametį asmenį, tačiau įvertinus per ikiteisminį tyrimą surinktus duomenis, padaryta išvada, jog L.Stankūnaitės veiksmuose tokio nusikaltimo požymių nėra.

“Todėl Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras šių metų sausio 26 dieną priėmė nutarimą nutraukti L.Stankūnaitės atžvilgiu ikiteisminį tyrimą, nes jos veiksmuose nenustatyta nusikalstamų veikų dėl padėjimo tvirkinti mažametę ir padėjimo padaryti seksualinį prievartavimą sudėties požymių. Manome, kad šis nutarimas pagrįstas”, – teigė D.Valys.

Prokuroras priminė, kad šį Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimą Drąsiaus Kedžio ir L.Stankūnaitės dukters globėja Neringa Venckienė ir jos vyras advokatas Aidas Venckus skundė aukštesniajam prokurorui ir Panevėžio miesto apylinkės teismui.

Abiem atvejais jų skundai atmesti, tačiau jie dar gali būti apskųsti Panevėžio miesto apygardos teismui.

Kita vertus, D.Valys neatmetė galimybės, kad pateikti įtarimus L.Stankūnaitei gali nuspręsti ir vadinamąją Kauno pedofilijos bylą nagrinėjantys Panevėžio teisėjai.

“Kaip žinome, Panevėžio miesto apylinkės teisme A.Ūso atžvilgiu bus nagrinėjama baudžiamoji byla dėl mažametės tvirkinimo. Baudžiamojo proceso įstatymas numato: jeigu nagrinėjimo teisme metu paaiškėja, kad nusikalstamą veiką gali būti padaręs ir kitas asmuo, teismas apie tai praneša prokurorui. Taigi L.Stankūnaitės patraukimas baudžiamojon atsakomybėn galimas, jeigu bus duomenų, patvirtinančių, kad ji padarė nusikalstamą veiką”, – sakė generalinis prokuroras.

Praėjusią savaitę prie Generalinės prokuratūros bado akciją pradėję D.Kedžio šalininkai reikalauja, kad balandį negyvo rasto vyro mirties priežasčių tyrimas vyktų kaip nužudymo tyrimas ir kad L.Stankūnaitei būtų pateikti įtarimai prisidėjus tvirkinant savo dukterį.

Protestuotojai taip pat reikalauja, kad iš tarnybos prokuratūroje būtų atleisti prokurorai Kęstutis Betingis, Gintaras Jasaitis, Ramutis Jancevičius, Raimondas Petrauskas, Algimantas Kliunka ir Ramūnas Šileika.

Paklaustas, kaip ketina elgtis su tokiais reikalavimais, D.Valys tvirtino, jog “gyvename teisinėje valstybėje, kurioje pareigūnai į darbą priimami ar atleidžiami įstatymo nustatyta tvarka ir pagrindais”.

“Prokuroro atleidimas iš tarnybos galimas už įstatymų pažeidimą, tarnybinius nusižengimus arba prokuroro vardą žeminančius poelgius. Dėl K.Betingio sprendimas priimtas – jis pažemintas pareigose. Vieši raginimai atleisti vienus ar kitus pareigūnus nėra grindžiami konkrečiais duomenimis, kurie sudarytų pagrindą svarstyti pareigūnų atleidimo klausimą”, – BNS sakė D.Valys.

Kaunietis D.Kedys savo buvusią sugyventinę L.Stankūnaitę kaltino leidus išnaudoti dukrą pedofilams. Tačiau pedofilijos bylą tyrę prokurorai įtarimus dėl mažametės tvirkinimo yra pateikę tik Andriui Ūsui. L.Stankūnaitės kaltės pareigūnai nerado.

D.Kedys dingo praėjusių metų spalio 5 dieną, kai Kaune buvo nušauti teisėjas Jonas Furmanavičius ir L.Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė. J.Furmanavičių, A.Ūsą ir nenustatytą asmenį Aidą kaunietis kaltino seksualiai prievartavus mažametę jo dukrą. Anot jo, L.Stankūnaitė ir jos sesuo V.Naruševičienė užsiėmė sąvadavimu.

Šių metų balandį prie Kauno marių rastas D.Kedžio lavonas. Ekspertai nustatė, kad jis mirė nesmurtine mirtimi – užduso užspringęs. Birželį negyvas rastas ir A.Ūsas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. senis senis rašo:

    Krikštatėvis mergytę susirado vaikų darželyje ir tvirkino be motinos žinios ! Absurdas aukščiausio laipsnio !!!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...