2014 Liepos 08

Italijoje spręsis ES teisingumo darbotvarkės klausimai

veidas.lt


Teisingumo ministras Juozas Bernatonis liepos 8-9 d. dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos Teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime Milane (Italija). Šiame susitikime teisingumo ministrai aptars asmens duomenų apsaugos reformos, Europos prokuratūros įkūrimo, naujų strateginių gairių teisingumo srityje įgyvendinimo ir supaprastinto dokumentų judėjimo tarp valstybių narių klausimus.
Tai bus pirmasis teisingumo ministrų susitikimas po to, kai liepos pradžioje pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai estafetę perėmė Italija.
„Italijai perėmus pirmininkavimą darbotvarkėje bus daug klausimų, dėl kurių diskusijos jau vyko ir Lietuvos pirmininkavimo laikotarpiu. Užbaigę šiuos svarbius klausimus ženkliai priartėsime prie dar efektyviau veikiančios vientisos ir modernios Europos Sąjungos teisės sistemos“, – pažymi teisingumo ministras J. Bernatonis.
Susitikimo pradžioje ministrai apsikeis nuomonėmis dėl asmens duomenų apsaugos šalyse narėse sistemos. Pagrindinis Europos Komisijos pasiūlytos asmens duomenų apsaugos reformos tikslas – atnaujinti galiojančias ES duomenų apsaugos taisykles reaguojant į globalizacijos ir informacinių technologijų plėtrą. Reforma siekiama užtikrinti nuoseklesnį, aiškesnį ir sklandesnį duomenų apsaugos standartų taikymą visose ES šalyse. J. Bernatonis pabrėžia, kad, siekiant išvengti praktinių sunkumų ir teisinio neapibrėžtumo, bendros taisyklės turi būti taikomos tiek viešajam, tiek privačiam sektoriui.
Susitikime taip pat bus aptarti Europos prokuratūros steigimo klausimai. Teisingumo ministro teigimu, Lietuva iš esmės pritaria Europos prokuratūros idėjai ir sveikina Europos Komisijos pastangas kovojant su nusikalstamomis veikomis, pažeidžiančiomis Europos Sąjungos finansinius interesus. Tačiau, anot ministro, tam, kad būtų sukurta efektyviai veikianti prokuratūra dar reikia įdėti pastangų tobulinant pasiūlymo tekstą, įskaitant ir nuostatas dėl Europos prokuratūros veiksmų teisminės kontrolės.
ES teisingumo ministrai diskutuos ir dėl naujo pasiūlymo skatinti laisvą piliečių ir įmonių judėjimą supaprastinant tam tikrų viešųjų dokumentų pripažinimą Europos Sąjungoje. Ministras pažymi, jog Lietuva pasisako už tai, kad supaprastinta tvarka būtų taikoma kuo ilgesniam viešųjų dokumentų sąrašui, ir pritaria,  kad bendravimui tarp valstybių narių būtų naudojama patobulinta Vidaus rinkos informacinė sistema. Įdiegus naujoves, sumažėtų ES valstybių narių institucijų administracinė našta.
Europos Vadovų Taryba 2014 m. birželio 27 d. patvirtino naujas teisingumo srities strategines gaires artimiausiems metams. J. Bernatonis pabrėžia, kad būtina siekti, jog ateityje teismų sprendimai ES erdvėje būtų pripažįstami ir vykdomi be papildomų tarpinių procedūrų. Šiuo tikslu ypatingas dėmesys ir toliau turėtų būti skiriamas valstybių narių institucijų tarpusavio pasitikėjimo skatinimui, efektyviai išnaudojant teisės praktikų mokymo priemones.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...