2016 Gruodžio 06

Italija balsavo prieš reformas

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Italijos premjeras Matteo Renzi atsistatydino po to, kai referendume rinkėjai atmetė konstitucines pataisas. Atmesti pakeitimai vyriausybei būtų suteikę daugiau galimybių vykdyti ekonomines pertvarkas.

Priėmus referendume siūlomas Konstitucijos pataisas būtų apribotos Senato galios, daugiau jų įgautų žemesnieji parlamento rūmai. Dalį reikalų, kuriuos dabar sprendžia regioninės administracijos, tvarkytų vyriausybė. Manoma, kad premjeras M.Renzi padarė klaidą, kai gerokai prieš referendumą pareiškė atsistatydinsiąs, jeigu rinkėjai atmes jo siūlymus. Opozicija pasistengė, kad kova dėl reformų, dėl kurių būtinumo sutaria dauguma politinių jėgų, virstų kova dėl M.Renzi vyriausybės nuvertimo. Dėl vyriausybės pasitraukimo po referendumo Italijoje kitąmet vyks priešlaikiniai parlamento rinkimai. Nuogąstaujama, kad daug balsų gavus M.Renzi Demokratų partijos oponentams, Penkių žvaigždžių judėjimui ir Šiaurės lygai, Italijoje galėtų atsirasti koalicija, kuri inicijuotų referendumą dėl Italijos priklausomybės euro zonai.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...