2010 Gegužės 19

Simbolika

Išteisinti jaunuoliai, nešę plakatus su Saulės ženklu-svastika

veidas.lt

Šarūnas Mažeika / BFL

Plakatus su svastikomis, kuriuos keturi jauni klaipėdiečiai atsinešė į Vasario 16-osios eitynes, Klaipėdos apylinkės teismas įvertino ne kaip nacistinės Vokietijos simbolius, o kaip Lietuvos istorijos paveldą, rašo “Lietuvos rytas”.

Antradienį šis teismas administracinio teisės pažeidimo bylą vaikinams nutraukė. Nuspręsta, kad archeologiniuose radiniuose ir paminkluose pavaizduotos senovėje Saulės ženklu laikytos svastikos nėra draudžiamos.

“Teisingumas Lietuvoje egzistuoja. Matote, kaip išeina, kai nežinome savo istorijos”, – išgirdęs teismo sprendimą nudžiugęs kalbėjo Linas Zeniauskis.

Šįmet Valstybės atkūrimo dieną vaikinai su skydais, ant kurių buvo priklijuotos svastikos, ketino įsilieti į klaipėdiečių šventines eitynes. Ne visiems šventės dalyviams tokios eitynės patiko. Buvo iškviesta policija. Pareigūnai surašė protokolus ir medžiagą perdavė teismui.

Į balandžio mėnesį vykusį pirmąjį teismo posėdį vaikinai atsinešė daiktinius įrodymus – skydus su svastikomis. Jie siekė įtikinti, kad tai – saugotinas praeities paveldas.

“Tai ne nacių atributai, o vertingi baltų kultūros paveldo simboliai – senieji mūsų protėvių ženklai, kuriuos vėliau iš mūsų protėvių pasisavino ir įžūliai suklastojo kitos tautos. Jie simbolizuoja ne fašizmą, o visatos sąrangą”, – aiškino paremti bendraminčių ir liudyti teisme iš Vilniaus atvykęs Milvydas Juškauskas.

Vilnietis rodė Kultūros ministerijos pažymas apie Kernavėje atrastus senovinius žiedus, seges, apyrankes, tarpukariu Lietuvoje bei Latvijoje iškilusius tautinius paminklus su svastikų atvaizdais.

Tačiau policijos pareigūnų šie raštai nesudomino.

Skydai su svastikomis, kuriuos vaikinai demonstravo po posėdžio prie teismo rūmų, buvo atimti, dviem asmenims vėl surašyti viešosios tvarkos pažeidimo protokolai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. pagaliau pagaliau rašo:

  gerai, kad bent teismuose analfabetai ir mankurtai nedirba

 2. dada dada rašo:

  stai kokie musu mentai “isilavine”, istorijos visiskai nezino. Per juos, visiskai sunyks istorija. Vietoj to, kad rodytu gera pavyzdi, naikina istorija…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...