2010 Lapkričio 17

Seimas

Įstatymų projektuose siūlomos nesąmonės

veidas.lt

Konservatoriai eilinį kartą “pasižymėjo” neva stiprindami šeimą. Seimo narys Mantas Adomėnas užsimojo didinti atsakomybę už šeimos išardymą. Jo nuomone, jei šeima valstybei turi socialinę vertę, tai turi atsispindėti ir įstatymuose. Konservatorius siūlo sutuoktinius, ypač vyrus, atbaidyti nuo skyrybų, apribojant kaltojo dėl skyrybų teises dalijantis turtą. Šiaip ar taip, vyrų nuskriaustų moterų balsų M.Adomėnas tokiu projektu jau tikrai nusipelnė.

Sąmoningai ar ne, švelniai tariant, keistų įstatymų šios ir ankstesnių kadencijų Seimo nariai prisiūlę ne vieną, o kai kurie jau net ir priimti. Parlamento naujokai nė neslėpdami asmeninių interesų siūlė ir įsiūlė sau asmeniškai svarbius įstatymus. Sunku būtų įrodyti, kad svarbiausia šios kadencijos problema – senesnių nei 30 metų zaporožiečių, volgų, pobedų ir kitų senienų savininkų teisės. Tačiau pomėgiu senoms dainoms ir seniems automobiliams labiausiai garsėjantis parlamentaras Antanas Nedzinskas Seime sėkmingai debiutavo tokiu įstatymo projektu.

Tik dėka Prezidentės akylumo neįsigaliojo įstatymas, galėjęs sukomplikuoti savivaldos rinkimus, mat pagal jį registruotis politinės kampanijos dalyviu reikėjo pradėti lapkričio 3 d., bet baigti – spalio 20 d. Žodžiu, registravimasis pirma turėjo baigtis, o tik paskui prasidėti. Besistengdami kuo labiau suvaržyti nepartinių asmenų kandidatavimą rinkimuose Seimo nariai visai apsikvailino.

O kartais Seimo nariai apsijuokia neįsivaizduodami, kaip praktiškai atrodys jų pasiūlytų įstatymų įgyvendinimas.

“Seime buvo pateiktas projektas dėl viešojo administravimo, kuriuo Seimo nariai norėjo atpalaiduoti verslininkus nuo kai kurių procedūrų, bet pasiūlytas praktiškai atvirkštinis dalykas”, – prisimena buvęs Seimo narys teisininkas Kęstutis Čilinskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...