2015 Gegužės 19

Iššūkis pasauliui – užkirsti kelią antisemitizmui

veidas.lt

Scanpix

Jeruzalėje jau penktą kartą surengtas Pasaulinis antisemitizmo forumas, kuriame žydų bendruomenių ir organizacijų lyderiai kartu su Izraelio ir užsienio valstybių politikais svarstė, kaip sulaikyti pastaraisiais metais vis stiprėjančią antisemitizmo bangą.

 

Į konferencijos dalyvius kreipėsi Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu, diasporos reikalų ministras Naftalis Bennettas.

Praėjus septyniems dešimtmečiams po holokausto, daugelis Europos žydų vėl jaučiasi nesaugūs dėl padažnėjusių prieš juos nukreiptų išpuolių bei radikalių islamo grupuočių įvykdomų teroro aktų – per praėjusius metus jų aukomis tapo devyni žmonės. Statistika liudija, kad pastaraisiais metais antisemitizmas įgavo ypatingą pagreitį, o jo protrūkių daugiausia užfiksuojama Vakarų Europoje bei virtualioje erdvėje

 

Todėl šiųmetis jau penktą kartą surengtas forumas ypatingą dėmesį skyrė kovos su antisemitizmu planui parengti, diskusijoms su

Europos musulmonų lyderiais, siekiant skatinti dialogą ir stiprinti supratimą tarp skirtingų religijų. Darbo grupėse diskutuota, kaip paskatinti debatus, susijusius su tokiais reiškiniais kaip Holokausto neigimas bei istorinių faktų iškraipymas, apie teisinių priemonių panaudojimą, teisinės bazės sukūrimą kovoje prieš antisemitizmą ir kt.

 

Norą dalyvauti konferencijoje, vykusioje jau penktą kartą, šįmet išreiškė 800 atstovų iš 51 pasaulio šalies. Lietuvai joje atstovavo užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius, taip pat Lietuvos žydų (litvakų) brndruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...