2015 Gegužės 18

Išrinktas geriausias kino operatorius

veidas.lt

BFL

Gegužės 8 d. Užupio meno galerijos „Galera“ kiemelyje jau šeštąjį kartą vyko „Ąžuolo“ apdovanojimai, per kuriuos pagerbiami geriausiai per metus pasirodę lietuviško kino operatoriai. Šį kartą „Ąžuolo“ statulėlė atiteko Audriui Kemežiui.

Lietuvos kino operatorių asociacijos (LAC) sprendimu, A.Kemežys šios, skulptoriaus Mariaus Skudžinsko sukurtos, statulėlės nusipelnė už kūrybišką ir meistrišką fotografijos meno ir kinematografijos sintezę režisierės Giedrės Žickytės filme „Meistras ir Tatjana”. Į „Ąžuolo“ apdovanojimą taip pat pretendavo Feliksas Abrukauskas („Redirected/Už Lietuvą!“, rež. Emilis Vėlyvis) ir Tuomo Hutri („Santa“, rež. Marius Ivaškevičius). Anksčiau „Ąžuolo“ apdovanojimą jau yra pelnę Viktoras Radzevičius, Ramūnas Greičius, Mantas Kvedaravičius ir F.Abrukauskas.

A.Kemežio kūrybinėje „sąskaitoje“ – apie penkiasdešimt kino juostų. Be filmo „Meistras ir Tatjana“, jis dirbo prie tokių žinomų lietuviško kino darbų kaip „Radviliada“ (rež. Ramunė Rakauskaitė), „Kenotafas“ (rež. Audrius Stonys), „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ (rež. G.Žickytė), „Šokis dykumoje“ (rež. Agnė Marcinkevičiūtė), „Balkonas“ (rež. Giedrė Beinoriūtė) ir kitų.

Greta „Ąžuolo“ apdovanojimo įteikta ir „Gilė“, skirta pradedantiesiems kino operatoriams paskatinti. Šiemet „Gilė“ atiteko Vytautui Katkui už harmoningą operatoriaus išraiškos priemonių panaudojimą jo ir Marijos Kavtaradzės režisuotame filme „Parketo skutėjai“. Be to, už maksimalaus kūrybinio rezultato siekį minimaliomis techninėmis sąlygomis režisieriaus Daumanto Petronio filme „Sobaka” paskatinamasis diplomas įteiktas Zbignevui Bartoševičiui.

Tuo metu už kūrybinius gyvenimo nuopelnus buvo pagerbtas kino operatorius Donatas Pečiūra. Jo nufilmuotos juostos – „Kai aš mažas buvau“ (1968), „Maža išpažintis“ (1971, abiejų rež. Algirdas Araminas), „Sadūto tūto“ (1974), „Faktas“ (1980, abiejų filmų rež. Almantas Grikevičius), „Nebūsiu gangsteris, brangioji“ (1978), „Velnio sėkla“ (1979, abiejų rež. Algimantas Puipa), „Atsiprašau“ (1982, rež. Vytautas Žalakevičius), „Strazdas – žalias paukštis“ (1990, rež. Jonas Vaitkus) ir kt.

Galiausiai kino operatorių dėkingumo prizas už sėkmingas pastangas skaitmenizuojant ir restauruojant lietuviško kino paveldą atiteko VšĮ „Meno avilys”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...