2014 Birželio 13

Išragauti pasaulį: kulinariniai atradimai svečiose šalyse

veidas.lt

maistas

Kąsnis Ispanijos, gabaliukas Japonijos, šaukštas Tailando, šaukštelis Amerikos, puodelis Peru, taurė Prancūzijos, šlakelis Škotijos… Kiekviename kąsnyje ir gurkšnyje telpa kelionės prisiminimai bei patirtos emocijos, skonių receptorių pažadintos iš naujo.

Europoje kulinarinės kelionės išpopuliarėjo prieš ketverius penkerius metus ir tvirtai laikosi ant bangos, o Lietuvoje tokio pobūdžio kelionės vis dar bando užkariauti nors mažą rinkos dalį ir atrasti savo turistą. Pasižvalgęs po lietuviškų kelionių agentūrų puslapius originalesnių bei įdomesnių turų ir nerasi – į akis krinta vos keli pasiūlymai keliauti į Pietryčių Aziją, atrasti Europoje vyno kelius ar sudalyvauti Oktoberfesto festivalyje. Pasirinkimas skurdus, o kainos nemažos.
Keliaujant savarankiškai ir perkant gido ar kitas paslaugas bei ekskursijas vietinėse kelionių agentūrose Europoje, o ypač Azijoje ar Afrikoje, galima ne tik sutaupyti, bet ir gauti daugiau įdomesnių žinių bei potyrių. Pirmą kartą vykstant į bet kurią pasaulio šalį neverta apsiriboti tik kulinariniais pojūčiais, nes dar nematytas kraštas atostogautojui ir taip yra įdomus nuotykis. Be to, gerai pasirengus iš anksto galima neblogai pamaloninti savo gomurį tam skiriant ir visai nedaug laiko. Verta paminėti, kad kulinarinių įdomybių nereikėtų žvalgytis tik madinguose ar prabangiausiuose aukštos klasės restoranuose: kartais skaniai užkąsti egzotiškų patiekalų galima tiesiog pasukus už kampo ar apsilankius turguje.
Tarkim, Azijoje įdomaus maisto dažnai rasi paprastoje vietoje, pavyzdžiui, Singapūro maisto turgeliuose. Indijoje tik visiški ekstremalai rizikuoja valgyti gatvėje ar turguje pagamintą maistą, o Singapūre galima drąsiai skanauti, mat šalis garsėja savo maniakiškais švaros įstatymais.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 232014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-23-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...