2011 Gegužės 31

Ispanijoje užfiksuotas užsikrėtimo atvejis

veidas.lt

47rs110526a953_px250

Ispanijos šiaurėje vienas iš Vokietijos neseniai grįžęs 40 metų vyras gydomas intensyviosios terapijos skyriuje dėl įtariamos pavojingos atmainos žarninių lazdelių (Escherichia coli) infekcijos, antradienį pranešė medikai.

Šis pacientas buvo hospitalizuotas gegužės 20 dieną, o vėliau, pablogėjus jo būklei, perkeltas į intensyviosios terapijos skyrių, nurodoma San Sebastiano mieste esančios Donostijos ligoninės pranešime.

Ispanijos žiniasklaida praneša, kad šis vyras neseniai grįžo iš kelionės po Vokietiją ir Čekiją, o blogai pasijutęs buvo paguldytas į skrandžio ir žarnyno ligų skyrių.

Jeigu bus patvirtinta, kad šis pacientas užsikrėtęs šigatoksiną išskiriančiomis E.coli (STEC), šis atvejis bus pirmasis Ispanijoje per jau dvi savaites Europos šalis krečiantį žarnyno infekcijų protrūkį, Vokietijoje nusinešusį 14 žmonių gyvybių.

Vokietija paskelbė aptikusi šių pavojingų bakterijų agurkuose, įvežtuose iš pietinės Ispanijos.

Tačiau Madridas nesutinka prisiimti kaltės dėl šio protrūkio.

Vyriausybė argumentuoja, kad Ispanijoje neužfiksuota jokių užsikrėtimo atvejų ir kad nėra jokių įrodymų, jog agurkai buvo užkrėsti Ispanijoje, o ne kur nors kitur.

STEC infekcija gali sukelti hemoraginį enteritą (HUS), pasireiškiantį kraujingu viduriavimu ir sunkiais kepenų pažeidimais, galinčiais sukelti mirtį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...