2010 Gegužės 30

vaikai

Išlaikymas – atgaline data

veidas.lt

Su vyru išsiskyrėme prieš šešerius metus, sūnus liko gyventi su manimi. Teismas  vaiko išlaikymo klausimo tąkart nesprendė. Pastaruosius penkerius metus vaiko tėvas jo neišlaikė. Ar galėčiau kreiptis į teismą dėl išlaikymo vaikui priteisimo atgaline data? Ar tam nesutrukdys tai, kad neturiu teismo sprendimo, kuriuo būtų priteisti alimentai?” – klausia Rasa.

LR civiliniame kodekse įtvirtinta tėvų pareiga materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. Ši tėvų pareiga galioja nepaisant to, ar santuoka sudaryta, ar ne, ar teismas, nutraukdamas santuoką, yra išsprendęs nepilnamečių vaikų išlaikymo klausimą, ar ne. Taigi jūs turite teisę kreiptis į teismą su ieškiniu dėl išlaikymo įsiskolinimo priteisimo iš vaiko tėvo, nevykdančio pareigos išlaikyti vaiką. Tačiau turite žinoti, kad toks išlaikymo įsiskolinimas negali būti išieškotas daugiau kaip už trejus metus iki ieškinio pareiškimo dienos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. JOLANTA JOLANTA rašo:

  Mieloji,jei jum nereikejo sitiek metu ,tai ir palikite ji ramybeje! Vaikas senatveje neprivales tevo ziuret! Tikiuosi jus padarete teisinga isvada.Taip prisiteisti galite,taciau jus nesuvokiate,kokia nasta sau ir vaikui uzkrausite???Dabar vaikas turi tik jus,ir senatveje vertins tik jus!

 2. mama mama rašo:

  Vaikas savo vaiku jau tures ir jo priziureti ar islaikyti neprivales…

 3. Jurga Jurga rašo:

  Ar galesiu prisiteisti alimentus,jai tevo nera ant gimimo liudijimo,ir is vis zinau tik varda pavarde ir sali kurioj gyvena?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...