2011 Birželio 06

Iškels krepšinio vėliavą 30-yje Europos uostų

veidas.lt

"Veido" archyvas

Pirmadienį startavusio tarptautinio viešosios diplomatijos projekto “Gold of Lithuania” įgula iškels milžinišką 40 kv. metrų Lietuvos vėliavą 30-yje Europos uostų. Lietuvoje pagamintas istorinis burinis laivas “Reliant’59” ir krepšinio vėliava ragins krepšinio aistruolius aktyviai sekti artėjantį Europos krepšinio čempionatą “Eurobasket’2011″.

Jau trečius metus iš eilės vykstanti istorinė-rekonstrukcinė ekspedicija “Gold of Lithuania” susies Lietuvą su Pietų Prancūzija, Monaku, pietine Ispanijos pakrante ir Šiaurės Afrika. Buriuotojų misija – priminti Europos kultūriniams centrams apie įsimintiną LDK didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos-Našlaitėlio kelionę į Šventąją Žemę, kartu siekiant stiprinti Vilniaus ir Viduržemio jūros arealo miestų bendradarbiavimą.

“Mūsų tikslas yra ne vien tik propaguoti krepšinį, buriavimą ar patriotizmą, tačiau tuo pačiu metu populiarinti ir verslo piligrimystės idėją”, – sako “Gold of Lithuania” kapitonas ir vienas projekto organizatorių Donatas Juškus.

Anot jo, ekspedicijos dalyviai susitiks su lankomų uostų savivaldos atstovais, lankysis seniausiuose jėzuitų universitetuose, bendraus su bendruomenėmis ir organizacijomis, aptars bendradarbiavimo galimybes verslo, švietimo ir kultūros srityse. Oficialiais “Eurobasket’2011″ ambasadoriais tapę lietuviai oficialiems asmenims įteiks Vilniaus mero laiškus su kvietimu aplankyti Lietuvos sostinę.

“Gold of Lithuania” įguloje – apie 40 žmonių, tarp kurių – gamybos ir paslaugų verslo atstovai, teisininkai, ekonomistai, žurnalistai ir menininkai. Mėnesį truksianti ir į tris etapus padalyta kelionė nusidrieks nuo Gibraltaro, Maroko pakrante iki Balearų salyno, o vėliau pasieks Ispanijos ir Prancūzijos krantus. Buriuotojai aplankys senuosius maurų miestus – Kartageną, Valensiją, Tarragorną ir Barseloną, taip pat iškels Lietuvos vėliavą Marselyje, Nicoje, Kanuose, Monake ir kituose miestuose.

Lietuvoje pagamintas laivas “Reliant’59″ – 17,3 metro ilgio dvistiebis bermudinis kečas, kurį pastatė žinomas kapitonas Darius Vinkevičius. Laivo eksterjeras atkartoja viduramžių laivų stilistiką, o modernus interjeras sukuria skoningą prabangą ir patogumą.

“Gold of Lithuania” – tai 2009 metais startavusi visuomeninės organizacijos JCI Vilnius ir Vilniaus miesto iniciatyva, kurios tikslas – vystyti ryšius tarp miestų, skatinti verslą ir turizmą. Istorinės-rekonstrukcinės kelionės misija – atkartoti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio 1583-1584 m. vykusios piligriminės kelionės į Šventąją Žemę maršrutą. Ši garsi asmenybė, Vilniaus maršalas ir Romos imperijos princas į pasaulio istoriją pateko kaip keliautojas, geografas, žemėlapių sudarytojas, mecenatas.

2009-2010 metais “Gold of Lithuania”, keliaudama istoriniu maršrutu, aplankė daugiau kaip 40 svarbiausių Viduržemio uostų, tarp kurių – Dubrovnikas (Kroatija), Atėnai (Graikija), Heraklionas (Kreta), Roma (Italija), Valetta (Malta), Ajjaco (Korsika), Palermo (Sicilija), Larnaka (Kipras), Alanija (Turkija), Tel-Avivas (Izraelis) ir Aleksandrija (Egiptas). Visų aplankytų miestų savivaldybėms lietuviai perdavė oficialius Vilniaus miesto kvietimus apsilankyti Lietuvos sostinėje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...