2010 Gruodžio 09

Pensijos

Įsipareigojimas kompensuoti pensijas nedingo

veidas.lt

Vyriausybė jau yra priėmusi įsipareigojimą kompensuoti dėl krizės sumažintas pensijas, sako premjeras Andrius Kubilius reaguodamas į socialdemokratų siūlymą jas įstatymiškai pripažinti valstybės skola.

“Tai yra įsipareigojimas, kurį mes esam įtvirtinę patvirtindami sumažintų pensijų kompensavimo visą koncepciją, ta koncepcija bus paversta įstatymu, įstatymą priims Seimas, ir tokiu būdu tas įsipareigojimas taps įstatyminiu”, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjeras.

Jo buvo paklausta, kaip vertina opozicinės Socialdemokratų frakcijos atstovo Vytenio Povilo Andriukaičio įregistruotą pasiūlymą, kad Seimas patvirtindamas 2011 metų biudžetą neišmokėtas pensijas pripažintų valstybės skoliniais įsipareigojimais Lietuvos pensininkams.

Tuo pačiu Vyriausybės vadovas sakė, kad šiuo metu net ir palaipsniui grąžinti dalį prarastų pinigų pensininkams galimybių nėra.

“Norint tokius pasiūlymus įgyvendinti reikia suvokti, kad tam reikia pinigų, ir didelių pinigų, net 600 mln. litų, valstybei, kuri kovoja su deficitu ir su labai sparčiai augančia skola, ir ypač kai matai daug nerimo bangų tarptautinėse finansų rinkose, neatsakingas išlaidų padidinimas, kaip sakė prezidentė, būtų ekonomiškai nusikalstamas”, – sakė A.Kubilius.

2009 metų pabaigoje Seimas nusprendė, kad dėl krizės sumažintos pensijos ir kitos socialinės išmokos bus mokamos iki 2011-ųjų pabaigos. Didesnės nei 650 litų senatvės pensijos nuo šių metų pradžios sumažintos 1,5-70 procentų.

Vyiausybė žada pagerėjus finansinei padėčiai kompensuoti pensininkams sumažintas pensijas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...