2013 Kovo 09

Išgarsėjusi ne skandalais, o dainomis

veidas.lt


Šį sezoną mūsų šalies koncertų organizatoriai tokio didžiulio muzikos žvaigždžių antplūdžio kaip pernai kol kas nežada, bet mažiausiai į porą garsių vardų muzikos gerbėjai jau atkreipė dėmesį.

Jau kelerius pastaruosius metus koncertų organizatoriams į Lietuvą pavyksta privilioti ne tik senstelėjusių ar apskritai užmirštų žvaigždžių, bet ir patį zenitą pasiekusių grupių bei dainininkų. Šiuo požiūriu ypač dosni buvo pernykštė vasara, muzikos gerbėjus kvietusi į Marilyn Mansono, „Megadeth“, „The Prodigy“, „Red Hot Chili Perpers“, „Hurts“, Lady Gagos ir kitų gerai žinomų grupių bei dainininkų koncertus.

Šlovė užklupo netikėtai
Šios vasaros pradžioje Vilniaus „Siemens“ arenoje gerbėjų lauks išskirtinio balso savininkė Lana del Rey. JAV Niujorko valstijos Leik Plasido mieste gimusiai Elizabeth Grant, žinomai Lanos del Rey pseudonimu, visame pasaulyje išgarsėti neprireikė nė poros metų. 2011 m. pristačiusi hitu tapusią dainą „Video Games“, per 2012 m. pradžioje vykusią Britų muzikos apdovanojimų ceremoniją ji atsiėmė tarptautinio metų proveržio prizą, o metų pabaigoje pelnė MTV Europos apdovanojimų geriausios alternatyviosios muzikos atlikėjos titulą. Be to, jos albumas „Born to Die“, kuriam pristatyti ir rengiamas šis turas, sulaukė stulbinamo populiarumo ir finansinės sėkmės – jo parduota 3,3 mln. kopijų.
Su trenksmu dainininkė šturmavo ir „Google“ sudaromą populiariausiųjų penkiasdešimtuką: prieš metus į jį net nepatekusi, 2012-aisiais L.del Rey paskelbta dažniausiai „Google“ paieškos sistemoje ieškota moterimi.
Nuo balandžio pradžios iki birželio vidurio truksiantis 37 koncertų pasaulinis turas neaplenks ir Lietuvos. Kuo įdomi taip staiga išpopuliarėjusi dainininkė, į kurios koncertus bilietai tiesiog išgraibstomi?
„Džiugu, kad muzikos pasaulyje atsirado tokia asmenybė. Jos balsas, klausantis romantika persmelktų ir net, sakyčiau, vintažinių dainų, džiugina ausis, – sako Vilniuje šios dainininkės koncertą organizuojančios bendrovės „SEVEN live“ rinkodaros projektų vadovas Jurgis Jurevičius. – Atkreiptinas dėmesys, kad L.del Rey išpopuliarėjo ne kokiais pasisakymais, skandalais, o savo muzika ir balsu. Ir klausytojus tiek pati dainininkė, tiek jos atliekamos dainos pavergė. Matyt, pasiilgome tikros muzikos, jau ima pabosti tos žvaigždės, kurios reklamą darosi tik iš skandalų. Tą rodo ir kritęs Lady Gagos populiarumas. O Lana atrodo tokia paprasta, bet kai išgirsti jos balsą, supranti, kokia ji nepaprasta.“
Be sunkiai su kuo nors kitu supainiojamo balso, 26-erių metų amerikietė įdomi ir savo labdaringa veikla, socialiniais projektais. Gyvendama Niujorke nuo 18 metų dirbo socialine darbuotoja – padėjo benamiams ir nuo alkoholio bei narkotikų priklausantiems žmonėms. Tuo metu, kaip pati yra prisipažinusi, muzika jai buvo prabanga ir gyvenimo planas B. Vis dėlto planui B virtus planu A, labdaringos veiklos neužmiršo ir šiuo metu globoja fondą, besirūpinantį benamiais. Tvirtindama, kad pati šlovė yra nieko verta, bet ją galima panaudoti kilniems tikslams, dainininkė ragina daugiau garsių aktorių ar dainininkų nepamiršti likimo nuskriaustųjų.

Teks konkuruoti su E.Claptonu
Muzikos kritikų gaivaus oro gurkšniu monotoniškame muzikos pasaulyje vadinama L.del Rey sėkmingai siekia ne tik dainininkės, bet ir modelio karjeros aukštumų. Garsaus drabužių tinklo „H&M“ bei prabangių sportinių automobilių „Jaguar“ reklamos veidu tapusi atlikėja į Lietuvą atvyks iš Varšuvos, o iš Vilniaus keliaus į Sankt Peterburgą, kuriame jos koncertas numatytas birželio 6-ąją.
Šiek tiek apie bilietus. Koncertų organizatoriaus „SEVEN live“ atstovo tvirtinimu, iš 37 numatytų „Born to Die“ pasaulinių gastrolių bilietai jau išparduoti į 27 koncertus. Čia čempioniškai pasirodė Prancūzijos muzikos gerbėjai, į L.del Rey koncertą iššlavę bilietus lygiai per pusantros minutės. Nesnaudė ir vyksiantieji į koncertus Dubline ar Glazge: nors čia L.del Rey koncertuos gegužę dvi dienas paeiliui, visi bilietai jau išparduoti.
Lietuvoje, J.Jurevičiaus tikinimu, nupirkta apie 80 proc. visų bilietų. „Manome, kad dainininkė į Lietuvą atvyks pačiu laiku. Juk dar prieš metus L.del Rey nebuvo tokia populiari ir žinoma kaip dabar. Nors turėsime konkuruoti su Erico Claptono gerbėjais, mat jo koncertas vyks tą pačią dieną, neabejojame šio pasirodymo sėkme. Beje, derybos nuolat vyksta, todėl gali būti, kad šiemet Lietuvoje išvysime ir daugiau tokio lygio žvaigždžių“, – kol kas neatradusiems savojo koncerto sekti anonsus pataria J.Jurevičius.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-10-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...