2011 Birželio 23

Išardė suklastotų antivirusinių programų platinimo tinklus

veidas.lt

BFL

Policija Jungtinėse Valstijose ir septyniose kitose šalyse konfiskavo kelias dešimtis kompiuterių ir serverių, kurie buvo naudojami įgyvendinant sukčiavimo schemą, leidusią pasisavinti daugiau kaip 72 mln. dolerių iš aukų, įsigijusių suklastotą antivirusinę programą.

Dvidešimt du kompiuteriai ir serveriai buvo paimti Jungtinėse Valstijose, o dar dvidešimt penki – Prancūzijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Olandijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje, trečiadienį pranešė JAV teisingumo departamentas.

Kaip nurodė teisėsaugos pareigūnai, nusikalstamame sąmoksle dalyvavusiems įtariamiems asmenims, kurių tapatybės nėra nurodomos, pavyko įdiegti suklastotą antivirusinę programą 960 tūkst. aukų kompiuteriuose.

Suklastotas antivirusines programas sukčiai platina tam, kad aukos, kurios jas įsidiegė, už kokios nors nebūtos problemos išsprendimą sutiktų savo noru nurodyti kreditinių kortelių duomenis.

Latvijos pareigūnai pranešė areštavę mažiausiai penkias bankų sąskaitas, kuriomis, kaip įtariama, naudojosi sukčių tinklo lyderiai.

JAV pareigūnai taip pat nurodė, kad jie išardė dar vieną suklastotų antivirusinių programų platinimo tinklą ir apkaltino du latvius, kurie savo paslaugas reklamavo vieno Minesotos laikraščio tinklalapyje. Dėl jų veiksmų, kaip nurodoma, sukčiavimo aukos prarado 2 mln. dolerių.

Kaip pranešama, Latvijoje antradienį buvo suimti du asmenys – 22 metų Peteris Sachurovas ir 23 metų Marina Maslobojeva, kuriems gali būti pateikti kaltinimai dėl sukčiavimo panaudojant elektronines ryšio priemones, slapto susimokymo ir sukčiavimo panaudojant kompiuterius Jungtinėse Valstijose, sakoma Teisingumo departamento pranešime.

“Sukčiavimas platinant suklastotas antivirusines programas yra dar viena taktika, kurią kibernusikaltėliai naudoja pasisavinti piliečių ir verslo pinigus visame pasaulyje”, – sakė FTB kovos su kibernetiniais nusikaltimais padalinio vicedirektorius Gordonas Snow (Gordonas Snou).

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...