2011 Rugsėjo 14

Iš pareigų atleistas IAE derybininkas O. Čiukšys

veidas.lt

Valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės Generalinio direktoriaus Žilvino Jurkšaus įsakymu nuo rugsėjo 14 d. už šiurkštų darbo pareigų pažeidimą iš pareigų atleidžiamas Korporatyvinių reikalų direktorius Osvaldas Čiukšys.

O. Čiukšys antradienį buvo pareiškęs, kad savo noru nesitrauks iš einamų pareigų, jeigu tokio pasiūlymo sulauks iš Energetikos ministerijos vadovybės.

Po susitikimo su Jungtine (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakcija antradienio rytą O. Čiukšys sakė sulaukęs pastarosios palaikymo, tiesa, jo nepakaks norint išlikti poste.

“Prieš sistemą yra sunku kovoti. Jeigu su darbuotoju norima susidoroti bet kokiomis priemonėmis, tai, manau, kad ir bus padaryta. Taip vadovauti įmonei ir taip vadovauti tiek eksploatavimo nutraukimo procesui, tiek deryboms dėl finansinės perspektyvos negalima, ir kolektyvas vienareikšmiškai išreiškė savo nuomonę. Taip pat gavau skambutį ir iš Visagino merės – sako ir miestas palaiko, yra už jus, visi supranta, kas vyksta, tai, manau, yra vienareikšmiškai vertinama situacija”, – kalbėjo O. Čiukšys.

“Kaip tik vakar nuskambėjęs komentaras (energetikos ministro Arvydo Sekmoko, – ELTA) rodo, kad yra ieškoma priežasčių pateisinti tai bevaldystei, sakyčiau, kuri vyksta. Sakoma, kad eksploatavę elektrinę darbuotojai pykstasi su nauja komanda. Tai visiškai netiesa. Elektrinės senieji darbuotojai nepatenkinti tais sprendimais, kurie buvo daromi keičiant mane, ta dalimi komandos, kuri atsirado neseniai – prieš 3-4 mėnesius”, – sakė O. Čiukšys ir atmetė jam pareikštą kritiką dėl politikavimo.

Valdančioji koalicija dėl stringančių Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymo darbų linkusi kaltinti buvusią Vyriausybę, kuri esą pasirašė netinkamas sutartis, stabdančias uždarymą.

“Šiek tiek svarstėme, kokia yra situacija uždaromoje Ignalinos AE, susipažinome su medžiaga, kur koncentruotai surašyta, kaip atrodo tų svarbiausių sutarčių įgyvendinimas, tačiau niekas tikrai nekėlė ministro atsakomybės klausimų, kokių nors kaltinimų niekas neformulavo”, – trečiadienio rytą po tradicinių koalicijos pusryčių sakė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Anot jo, Ignalinos AE yra atotrūkis tarp naujų ir senų darbuotojų atlyginimų. Koalicijos partnerių nuomone, tai, kaip ir didelis sutarčių įgyvendinimo vėlavimas, techninės problemos, yra pagrindinės spręstinos problemos įmonėje. Tiesa, tai valdantieji sieja ne su energetikos ministro atsakomybe, o buvusia šalies valdžia.

“Esminis vėlavimas ir tie objektyvieji pagrindai, deja, sukurti buvusios Vyriausybės, pasirašant atitinkamas sutartis, kur yra visiškai neapginti rangovų, tai yra mūsų įmonės interesai, ir pakeisti tą padėtį yra labai sudėtinga. Ir techniniai sprendimai, viskas yra apspręsta tų jau pasirašytų sutarčių. Dėl to ministras A. Sekmokas gavo tikrai labai sudėtingą padėtį, ją pakeisti teisiškai jam yra labai problematiška pagal tas sutartis. Dėl esminio tos įmonės veiklos turinio vis dėlto turėtų prieš tai buvusi Vyriausybė prisiimti didesnę atsakomybę”, – kalbėjo J. Razma.

Pasak jo, O. Čiukšio atleidimo klausimas nebuvo koalicijos aptarimo objektas. Esą jo likimas turi būti lemiamas ne politinių sprendimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...