2011 Balandžio 05

Afganistanas

Iš Afganistano – 2013 metais

veidas.lt

Lietuva tikisi, kad atsakomybę vietos pareigūnams Afganistano Goro provincijoje bus galima perduoti 2013 metais, kai baigiasi šalies pajėgoms Seimo suteikti įgaliojimai dalyvauti tarptautinėse operacijose, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas.

“Sprendimas dėl tolesnio mūsų dalyvavimo NATO misijoje visų pirma remiasi galiojančiu Seimo mandatu mūsų kariams dalyvauti iki 2013 metų. Iki to laikotarpio iš tikrųjų mes tikimės, kad jau bus tinkamos sąlygos, bus galimybės su Afganistano vyriausybe kalbėti apie atsakomybės perdavimą”, – antradienį Žinių radijui eteryje sakė Jonas Markevičius.

Anot patarėjo nacionalinio saugumo klausimais, tolesnis Lietuvos dalyvavimas NATO vadovaujamoje operacijoje Afganistane bus susijęs su pažanga šioje šalyje. Jis pažymėjo, kad pažanga yra labai susijusi su civiline veikla, kuri iki šiol Gore buvo nepakankamai aktyvi.

“Gaila, kad jis (civilinis komponentas – BNS) iki šiol buvo nepakankamai išnaudotas. Ta sritis šiandiena duoda didžiausią efektą, nes karinės kovinės misijos eina į pabaiga. Dabar kalba eina apie pačių gebėjimų vystymą”, – kalbėjo J.Markevičius.

Jis pridūrė, kad Afganistane Lietuvos pareigūnai jau moko vietos policininkus.

Pagal galiojantį Seimo nutarimą, Lietuvos kariai į tarptautines operacijas Balkanų, Centrinės ir Pietų Azijos, Pietų Kaukazo bei Persijos įlankos regionuose gali būti siunčiami iki 2013 metų pabaigos.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė anksčiau yra sakiusi, kad Lietuvoje linkstama bent jau dalį karių iš Afganistano Goro provincijos išvesti 2012 metų pabaigoje.

Tikimasi, kad Lietuva pateks į antrąją šalių grupę, kurių vadovaujamose provincijose atsakomybė bus perduodama vietos valdžiai. Tai turėtų paaiškėti rudenį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...