2011 Balandžio 02

Rolandas Razma

Interviu su Rolandu Razma

veidas.lt

Lietuvoje viena pirmųjų aplikacijas “iPhone” išmaniesiems telefonams ir “iPad” planšetiniams kompiuteriams sukūrė bendrovė “UD7 Studios”. Kodėl aplikacijas kuria būtent “Apple” įrenginiams, pasiteiravome bendrovės “UD7 Studios” direktoriaus R.Razmos.

R.R.: “Apple” mums suteikė geras sąlygas programuoti aplikacijas, nes yra konkretus skaičius įrenginių, ir tai nesukelia suderinamumo keblumų. Ši problema būdinga “Android” operacinei sistemai dėl didelės įrenginių rinkos. “Android” įrenginius gaminančios kompanijos daro, ką nori, ir tai trukdo kurti stabilią programą. Sukūrę aplikacijas “Apple” įrenginiams, mes esame įsitikinę, kad viskas veiks. Na, ir, žinoma, “iOS”, “Apple” operacinė sistema, buvo pirmesnė nei “Android”, “Google” operacinė sistema.

“Veidas”: Kas Jūsų užsakovai? Kam kuriate daugiau – Lietuvos ar užsienio įmonėms?

R.R.: Kuriame tik gerai apmokamas ir įdomias aplikacijas, pvz., savaitraščiui “Veidas” (šis leidinys tarp lietuviškų žurnalų “iPad” įrenginyje atsirado pirmas), žurnalui “Valstybė”, bendrovėms “Omnitel”, “Tiketa”, tiksliau, jų pardavimo sistemoms. Mes labiau orientuojamės į didelius projektus, kurie yra išskirtiniai ir įdomūs. Iš užsienio taip pat gauname užsakymų, tačiau tokie užsakovai kreipiasi į lietuvius tik kaip į pigesnių paslaugų šalį. O jų siūlomos aplikacijos yra paprastos ir dažnai mūsų nedomina, nes jas galėtų sukurti bet kas.

“Veidas”: Kokiomis kalbomis programuojate aplikacijas?

R.R.: “Apple” turi vieną programavimo kalbą – tai objektinis C, ji naudojama “Mac”, “iPhone” ir “iPad” įrenginiuose. “Google Android” naudoja “Java” programavimo kalbą.

“Veidas”: Kiek programuotojų dirba Jūsų komandoje? Ar jie turi daug patirties?

R.R.: Išmaniųjų telefonų programas kuria du žmonės, na, o su “Android” dirba vienas. Taip pat turime dizainerį ir dar keletą žmonių, kurie padeda galvoti, kaip atlikti užduotis. Dauguma darbuotojų į komandą atėjo iš kolegijų, tačiau dažniausiai jie ten studijuoja dėl diplomo, o praktikos ir žinių įgyja dirbdami.

“Veidas”: Ką patartumėte programuotojams, kurie norėtų kurti “Apple” aplikacijas?

R.R.: Norėčiau juos įspėti, kad nepasiduotų mados šauksmui ir nemanytų, jog taps milijonieriais, sukūrę aplikaciją. Mes turime daugybę gerų aplikacijų, kurios neuždirba nė dolerio per dieną. Iš tiesų aplikacijų pardavimui galioja lygiai tokios pačios taisyklės, kaip ir bet kokiam kitam produktui.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...