2011 Sausio 29

Internetas

Interneto kavinių senamiesčiuose stinga

veidas.lt

Vilniaus Senamiestyje, kur anksčiau kone kiekvienoje gatvėje buvo po interneto kavinę, dabar jų liko vos viena kita. Tad užsienio turistams, kurie dabar yra pagrindiniai Senamiesčio interneto kavinių lankytojai, dažnai tenka ir ilgiau palaukti eilėje.

Interneto kavinės “Collegium”, įsikūrusios Pilies gatvėje, administratorius Andrius Stankevičius pripažįsta, kad jų interneto kavinė išsilaiko tik iš užsieniečių ir turistų, o lietuviai į interneto kavines nustojo vaikščioti. Dėl to jos viena po kitos uždaromos – taip nutiko ir su Senamiestyje anksčiau veikusia kita šios įmonės interneto kavine, kuriai tiesiog pristigo lankytojų.

“Likusioje veikti kavinėje sutrumpinome darbo valandas. Dabar dirbame iki šešių vakaro, nors dar ne taip seniai užsidarydavome 22 valandą, o buvo laikas, kai keliomis pamainomis dirbome visą parą ir vos spėdavome aptarnauti visus norinčiuosius”, – apie pokyčius pasakoja A.Stankevičius. Jis teigia, kad klientų antplūdis dabar pasitaiko nebent tada, kai mieste padaugėja užsienio svečių – vasarą ar per didžiąsias šventes. Tuomet turistams iš tiesų kartais tenka palūkuriuoti eilėje.

Panaši situacija ir Kaune. Šio miesto centre ir Senamiestyje veikia vos kelios interneto kavinės, kurios kartais būna tiesiog sausakimšos.

Netoli Laisvės alėjos, Miško gatvėje, įsikūrusios interneto kavinės “Res vera” vadybininkas Saulius V. aiškina, kad užsieniečiai tarp visų kavinės lankytojų sudaro apie 30 proc. “Daugiausia tai pagal ERASMUS mainų programą į Kauną atvykę užsienio studentai, taip pat – turistai”, – kavinės lankytojus apibūdina vadybininkas.

Nors kavinėje lankosi ir nemažai lietuvių, jų srautas vis mažėja. “Dauguma internetą – o jis ir labai kokybiškas, ir nebrangus – turi namie, tad į interneto kavinę užsuka tik jei reikia ką nors atsispausdinti ar pasidaryti dokumento kopiją”, – paaiškina pašnekovas.

Be to, kavinių klientų srautą mažina ir tai, kad vis daugiau vietų tiek Vilniaus, tiek Kauno centre ar Senamiestyje veikia bevielis interneto ryšys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Buves vartotojas Buves vartotojas rašo:

    O ka noret? 3lt./val irgi pinigai, aisku geriau namuose visa menesi be jokio limito narsyt uz kokiu 30lt. negu 10 kartu i ta kavine nueit ir po valanda, na ir plius dabar beveik pas visus tie smartphonai, uz pora centu gali narsyt. Taip kad viso gero interneto kavines :)
    O Turistai pagal uzsakyma nevazineja, taip kad minusas vistiek bus..


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...