2010 Rugsėjo 14

Politika

Integracija vien tarp trijų Baltijos šalių – jau nepakankama

veidas.lt

Integracijos vien tarp trijų Baltijos šalių jau nepakanka, o didesnės įtakos galima pasiekti veikiant išvien su Šiaurės šalimis, interviu Latvijos dienraščiui “Latvijas Avize” sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

“Šiuo metu trijų Baltijos šalių regionas nėra pakankamai integruotas į Europos Sąjungą (ES). Jei mes aštuoniese – Baltijos ir Šiaurės šalys – pateiksime bendrus pareiškimus, tai būtų didesnis įtakos svertas sprendimų priėmimų procese”, – sakė prezidentė, kurios interviu dienraštis skelbia antradienį.

“Baltijos jūros šalių regionas būtų dar svarbesnė jėga. Integracija tik tarp trijų Baltijos šalių – jos jau nepakanka”, – pridūrė D.Grybauskaitė.

Prezidentė sakė, kad bendradarbiavimas tarp Baltijos ir Šiaurės šalių plėtojamas tinkamai, tačiau reikia nepamiršti ir Vokietijos bei Lenkijos vaidmens.

“Prie Baltijos jūros yra dar dvi didelės valstybės – Lenkija ir Vokietija, kurių vaidmuo gali būti lemiamas bendradarbiaujant 11 valstybių Baltijos jūros regione. Be aktyvaus Vokietijos dalyvavimo, abejotina, ar regionas galės veikti pakankamai efektyviai”, – sakė prezidentė.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...