2011 Rugsėjo 21

Instaliacija “tautiška giesmė

veidas.lt

Kaunui tapus pasaulio tekstinės sostine, kviečiame susipažinti su menų sintezės judėjimo „Sintezija“ projekto Hymnos.lt instaliacija „Tautiška giesmė“.

Instaliacija pirmąjį kartą buvo pristatyta š. m. vasario 16-osios proga Europos Komisijoje Briuselyje, kovo 11-ąją – Lietuvos Respublikos Seime.

Instaliacijos pristatyme dalyvaus: idėjos autorius ir projekto vadovas Julius Žėkas, dailininkė tekstilininkė Žydrė Ridulytė, instaliacijos inžinierius Algis Sakalauskas.

„Mokslo, meno bei technologijų tarpdisciplininės sintezės raiška pristatomas vienas pamatinių tautos simbolių – himnas. Instaliacija „Tautiška giesmė“ susideda iš daugiau nei prieš 100 metų Vinco Kudirkos paskelbto himno žakardiniu audimu išreikštos garso spektrograminės analizės juostos, kuri lazerių iliuminacijos ir dinaminės instaliacijos pagalba „pjauna“ vaizdą esamuoju momentu, t.y. žiūrovas turi galimybę girdėti ir stebėti kokybinius garso pokyčius čia ir dabar“, – sako A. Žėkas, pristatydamas projekto idėją.

Pasak idėjos autoriaus, instaliacijos kūrime dalyvauja daug mokslo šakų: aukustika, lazerio fizika, optika, mechanika, dinamika, elektronika. Visų pirma buvo atlikta mūsų himno akustinė spektrografinė analizė. Ji buvo išausta kompiuterinėmis žakardinėmis staklėmis, suderinus kompiuterines garso skaitymo ir audimo programas bei parenkant specialius verpalų ir pynimų derinius. Vėliau ši juosta buvo užtraukta ant būgno, aplink kurį šiandien sukasi lazerio spindulys. Jis buvo kuriamas bendradarbiaujant su Fizikos institutu bemaž pusmetį. Dirbo geriausi Lietuvos specialistai. Ir šiandien mes galime himną ne tik girdėti, bet ir matyti, ir net paliesti esamuoju momentu.

Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“ atlieka Kauno valstybinis choras ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Tai pirmasis oficialus 1989 m. įrašas.

Daugiau apie instaliaciją: http://www.hymnos.lt/

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...