2016 Liepos 21

In memoriam Kazimieras Uoka

veidas.lt

Liepos 16-ąją eidamas 66-uosius metus mirė Akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Kazimieras Uoka.

Nuo 1988 m. birželio K.Uoka priklausė Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinei grupei. 1988 m. jis buvo vienas iš Lietuvos darbininkų sąjungos kūrėjų. Dalyvavo atkuriant Lietuvos socialdemokratų partiją, nuo 1989 m. įsitraukė į Lietuvos žaliųjų judėjimą.

1989 m. K.Uoka buvo išrinktas SSRS Aukščiausiosios tarybos deputatu, 1990–1992 m. buvo Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatas. 1992–1996 ir 2008–2012 m. buvo išrinktas į Seimą. Nuo 1990 m. birželio iki 1992 m. lapkričio mėn. – pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos valstybės kontrolierius.

2001 m. K.Uoka įstojo į 1999 m. Rimanto Smetonos įkurtą Nacionaldemokratų partiją, netrukus tapo jos pirmininku.

2002-ųjų prezidento rinkimuose K.Uoka siekė tapti kandidatu, tačiau pirmajame rinkimų ture nedalyvavo. K.Uokos prezidentinė programa rėmėsi Nacionaldemokratų partijos šūkiais: neleisti Lietuvos žemės parduoti užsieniečiams, pasipriešinti stojimui į Europos Sąjungą, grąžinti mirties bausmę, inicijuoti prezidentinės respublikos sukūrimą.

Pastaruoju metu K.Uoka priklausė Tautininkų sąjungai.

2006 m. K.Uoka prisidėjo prie Piliečių sąšaukos „Už dorą ir tautą“ kūrimo, buvo jos narys. Sąšaukos kritikos taikinys, pasak jos dokumentų, – homoseksualų ideologija.

K.Uoka išgarsėjo įsimenančiais viešais veiksmais. 1996 m. balandžio mėn. būdamas Seimo nariu jis reikalavo pirmalaikių Seimo rinkimų: buvo pradėjęs bado akciją ir grasino susideginti. 2010 m. per seksualinių mažumų eitynes Vilniuje kartu su parlamentaru Petru Gražuliu triukšmingai peržengė policijos specialiąją juostą, ribojusią įvykio vietą.

 

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Linas Linas rašo:

  In memoriam.Grai arba nieko.
  MIndaugas Uoka
  Sveiki, čia visi didtribambus gieda, užuojautas siunčia dėl mano tėvo mirties. Dėkui nereikia, jis buvo šlykštus asmuo savo artimiesiems,
  Užuojauta šeimai reikėjo reikšti kai jis buvo gyvas.
  Jei kam norisi turėti didvyrių, kumyrų ir t.t. tegu ir toliau įsivaizduoja koks jis egegei šaunuolis, tautos patriotas ir t.t.
  Mažiausio TAUTOS dalyko: ŠEIMOS jis taip ir nesugebėjo subrandinti, apie kokią TAUTOS kūrimą jūs čia sau meluojate? Kad kitiems nurodinėjo kaip reik gyventi, o pats nieko nesugebėjo, tik tebuvo biologinis reproduktorius, tai daro žmogų TAUTOS DYDVYRIU?
  Mėgina aiškinti apie jo didelius darbus… tegu įvardija, tuos kurie liko ilgalaikėje perspektyvoje (o ne tai, kad buvo kontrolierius ir visi privengė jo, nors vis tiek viskas buvo išgrobstyta, išparduota, korumpuota ir t.t. Šiandieniniame rezultate, dėka tokiu kūrėju kaip mano tėvas ir panašių i ji tautos didvyrių turime: 500 000+ emigravusiu žmonių is Lietuvos. Tai ką jie čia sukūrę ir ką kuria? )
  Daugelių dalykų, jis darė vedamas paprasto paprasto instinkto: norėjo PRIVERSTI KITUS GYVENTI TAIP KAIP JIS NORI.
  Kaip sūnus sakau: jis nesugebėjo būti TĖVU, aš su juo paskutinius ~15 metu net nešnekėjau ir aš jam nejaučiu jokios parbos.
  Skamba žiauriai, tačiau aš nemėgstu meluoti pats sau ir nematau reikalo apsimetinėti.
  Jis mirė neatsiprašyti už savo poelgius, skriaudas kurias teko patirti šeimos nariams.
  p.s. Tai yra mano asmeninė pozicija, kitų šeimos narių nuomonė gali būti ir kitokia.

 2. Juozas Juozas rašo:

  Uoka ne kuoka A+A Tebūna Jam lengva žemelė , šeimos reikaluose mes ne teisėjai ,o sūnus tuo labjau.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...