2011 Kovo 18

Atlyginimai

Įmonių išlaidos darbo užmokesčiui auga nuo 2010 metų ketvirto ketvirčio

veidas.lt

Po nuostolingų 2009-ųjų, pernai Lietuvos įmonėms uždirbus pelno, analitikai sako, kad optimizmo šalies ūkyje šiemet daugės, o tarp šviesių paskutinio praėjusių metų ketvirčio tendencijų pažymi ir tai, jog pirmą kartą nuo krizės pradžios augo įmonių išlaidos darbo užmokesčiui.

Tačiau jie pripažįsta, kad statistikų paskelbti duomenys didelių staigmenų nepateikė, nes buvo galima spėti, jog jie rodys ryškų padėties pagerėjimą, penktadienį rašo “Verslo žinios”.

“Creditreform Lietuva” direktoriaus pavaduotojas Romualdas Trumpa pažymi, kad pelningumo rodikliai gerėjo daugumoje šakų, net ir tose, kurios iki tol buvo “dugne”, o geriausia naujiena vadina tai, kad ketvirtą ketvirtį pirmą kartą nuo krizės pradžios augo įmonių išlaidos darbo užmokesčiui.

“Didžiausias šių išlaidų augimas per metus užfiksuotas pramonėje, prekyboje, išskyrus mažmeninę, sausumos transporto ir logistikos sektoriuje, taip pat elektros, dujų ir garo tiekimo”, – vardija jis.

“DnB Nord” grupės vyriausioji ekonomistė Jekaterina Rojaka sako, kad rezultatai liudija bendrą sektorių atsigavimą, ypač tų, kurie orientuoti į eksportą. “Nors paskutinį metų ketvirtį, palyginti su trečiuoju, įmonių pelningumas šiek tiek sumažėjo, per metus visi finansiniai rodikliai atsitiesė. Matome visai kitą vaizdą nei prieš metus”, – komentuoja J.Rojaka.

Anot jos, gerėjantys įmonių rodikliai yra pirmas žingsnelis tvaresnio augimo link: jie ne tik didina ateities lūkesčius, bet ir gerina prognozes dėl būsimų materialinių investicijų, kurių Lietuvoje sulaukiame per mažai, ir laisvesnio finansavimo ateityje.

Kaip vieną iš pozityvių tendencijų ji pažymi tai, kad įsiskolinimo koeficientas, nors įmonių pelningumas ir augo, išliko gan žemo lygio.

Pernai šalies įmonių uždirbtas pelnas jau nusvėrė 2009 metais patirtus nuostolius.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...