2010 Spalio 07

Creditinfo

Įmonių įsiskolinimai smarkiai nebeauga

veidas.lt

Kreditų biuro “Creditinfo” duomenimis, rugsėjo mėnesį įmonių pradelsti įsiskolinimai padidėjo 2 proc. (50 mln. litų), lyginant su praėjusiu mėnesiu ir siekė 4,05 mlrd. litų.

Tačiau trečiojo šių metų ketvirčio įmonių pradelstų skolų augimo tempai buvo vieni mažiausių, lyginant su kitais ketvirčiais. Rugsėjo mėnesį įmonės padengė įsiskolinimų už 128 mln. litų arba 11 proc. daugiau nei rugpjūčio mėnesį.

“Remiantis verslo įsiskolinimų duomenimis, tikėtina kad metų pabaigoje skolų pokyčiai pasieks nulinį augimą. Teigiami pokyčiai matyti ir skolininkų skaičiuose, kurie šiais metais buvo penkis kartus mažesni nei pernai. Pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su 2009 metų atitinkamu laikotarpiu, teigiamai kito ir transporto, pramonės bei žemės ūkio bendrovių apyvartos. Tikėtina, kad transporto sektorius šiais metais viršys žemą 2009 metų apyvartų lygį ir priartės prie 2008 metų lygio, kuomet buvo pasiekta 15 mlrd. apyvarta. Pastaruoju metu fiksuojame daugiau teigiamų pokyčių, tačiau tokius duomenis reikėtų vertinti selektyviai ir atidžiai stebėti neigiamų perspektyvų sektorius”, – teigia kreditų biuro “Creditinfo” kredito rizikos vadovė Alina Buemann.

Lėčiausiai atsigaunantys sektoriai yra nekilnojamojo turto, statybų, viešbučių ir restoranų. Pastarųjų perspektyvos išlieka neigiamos, o tai patvirtina sumažėjęs šių sektorių įmonių skaičius ir pelningų bendrovių dalis. Iš viso minėtų sektorių skolos siekia 2,4 mlrd. litų arba 60 proc. visų įmonių pradelstų skolų. Daugiausiai, minėtieji verslo sektoriai, yra skolingi bankams ir kredito unijoms.

Bankrutuojančių įmonių skaičius pagal bylos iškėlimo datą rugsėjį nežymiai padidėjo 9 atvejais, lyginant su rugpjūčiu, tačiau išliko žemesnis nei paskutinių devynių mėnesių vidurkis. “Sparčiausiai bankrotų atvejų rizika augo prekybos ir paslaugų sektoriuose, o didžiausia bankroto tikimybė vis dar išlieka statybos ir nekilnojamo turto, viešbučių ir restoranų sektoriuose”, – sako kreditų biuro “Creditinfo” kredito rizikos vadovė.

“Creditinfo” duomenimis, iš 55 tūkst. realią veiklą vykdančių šalies įmonių kas antra turi pradelstų įsiskolinimų ir vidutinė skola siekė 47 tūkst. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...