2011 Gegužės 12

Imasi susitarimo dėl palengvinto judėjimo per sieną

veidas.lt

BFL

Seimas imasi ratifikuoti Lietuvos ir Baltarusijos susitarimą dėl palengvinto judėjimo pasienio gyventojams – parlamentarai ketvirtadienį po pateikimo pritarė atitinkamo įstatymo projektui.

Užsienio reikalų ministro Audronio Ažubalio teigimu, ratifikuodama sutartį Lietuva siunčia tam tikrą signalą Baltarusijos gyventojams ir mano, kad susitarimas prisidės prie Baltarusijos “europizavimo” ir demokratizavimo: ”Jie yra laukiami Lietuvoje. Susitarimas svarbus įrankis tam tikram mūšyje  dėl Baltarusijos žmonių širdžių ir protų”.

Pasak A. Ažubalio, pasienio teritorijos gyventojų kelionių supaprastinimas nereiškia žmonių ir prekių judėjimo per sieną kontrolės panaikinimo.

“Ir toliau išliks patikra pasienio kontrolės postuose, muitinės kontrolė, leidimai galios tik ribotojoje pasienio teritorijoje, buvimo laikas taip pat bus ribotas”, – sakė A. Ažubalis.

Susitarimas leis gyventojams, kurie gyvena pasienio teritorijoje ne trumpiau kaip vienerius metus, kirsti sieną be vizų ir su specialiais leidimais būti 50 kilometrų pločio Baltarusijos pasienio teritorijoje iki 90 dienų per pusmetį. Leidimai nesuteiks teisės dirbti kaimyninėje valstybėje.

Nuo vienerių iki penkerių metų galiosiantys eidimai būtų išduodami nuolatiniams pasienio gyventojams, kurie dėl giminystės ryšių, ekonominių, prekybinių, kultūrinių ir kitų svarbių priežasčių planuoja lankytis Baltarusijos pasienio teritorijoje. Numatomas leidimo išdavimo mokestis – 20 eurų (apie 70 litų).

Pasak užsienio reiklų ministro, į tokius leidimus teoriškai pretenduoti gali net 800 tūkst. Lietuvos gyventojų ir 600 tūkst. baltarusių.

“Į sutartas teritorijas Lietuvos pusėje patenka Vilnius, Ignalina Varėna, Druskininkai, Baltarusijos – Gardinas, Lyda, Ašmena”, – sakė A. Ažubalis.

Jis pabrėžė, kad kitose valstybėse, kur galioja analogiškas susitarimas, kasmet lengvesne sienos kirtimo tvarka pasinaudoja apie 30-50 tūkst. kiekvienos pusės gyventojų.

Lietuva ir Baltarusija pernai spalį pasirašė susitarimą, kuris leistų paprasčiau kirsti sieną pasienio gyventojams, tačiau nė viena pusė jo dar neratifikavo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...