2011 Birželio 06

Ignalinos AE – aistros dėl atlyginimų

veidas.lt

BFL

Ignalinos atominėje elektrinėje (AE) kyla įtampa. Senbuviai nepatenkinti vis gausėjančia naujokų armija, kuri gauna dešimtis ar net šimtus tūkstančių litų. Neapsikentę inžinieriai kreipėsi į Europos Komisiją su prašymu padidinti algas ir jiems, rašo “Lietuvos rytas”.

Naujasis Ignalinos atominės elektrinės (IAE) vadovas Žilvinas Jurkšus pradėjo šeimininkauti iš peties – per mėnesį į elektrinę priimti dirbti aštuoni nauji žmonės. Kai kurie – be jokių konkursų. Be to, nė vienas naujokas nėra susijęs su branduoline energetika.

Uždarytai ir nebeveikiančiai elektrinei staiga prireikė kopijavimo mašinų operatorės, personalo bylų tvarkytojos, naujos mokymo centro vadovės, vadovo patarėjo, skyrių viršininkų, sandėlio vedėjo ir kitų darbuotojų.

Į elektrinės generalinio direktoriaus kėdę prieš mėnesį atsisėdęs Ž. Jurkšus kaip vieną savo patarėjų pasikvietė Aidą Šuopį. Pastarasis pasižymėjo tuo, kad pernai keturis mėnesius vadovavo didelių finansinių problemų turinčiai bendrovei “Ranga IV”. Vos kiek daugiau nei metus elektrinėje išdirbęs Vygintas Leipus gavo apie 100 tūkstančių litų išeitinę kompensaciją iš IAE uždarymo fondo.

Verslininkui Laimučiui Pinkevičiui priklausanti įmonė statė branduolinių atliekų saugyklą. Bet susidūrus su problemomis darbai buvo perleisti “Vėtrūnai”. Neoficialiomis žiniomis, A. Šuopys įelektrinę pateko energetikos ministro Arvydo Sekmoko iniciatyva.

Ž. Jurkšaus patarėjas gauna apie 10 tūkstančių litų mėnesio algą. Jei vadovybę tenkins rezultatai, alga kils. Tokią algą savo patarėjui nustatė Ž. Jurkšus.

“A. Šuopys yra atsakingas už infrastruktūros, statybos ir vadybos projektų valdymą”, – sakė elektrinės komunikacijos vadovė Daiva Rimašauskaitė.

Pasak šaltinių atominėje elektrinėje, ministras A. Sekmokas įvedė tiesioginį valdymą, o Ž. Jurkšus tėra uolus jo įsakymų vykdytojas.

A. Šuopys – ne vienintelis asmuo, į atominę elektrinę atėjęs iš bendrovės “Ranga IV”. Prieš du mėnesius elektrinės personalo vadove tapusi Silvija Petrošiūtė-Gailiuvienė taip pat yra dirbusi šioje bendrovėje. Naujajai personalo vadovei buvo paskirtas 16 tūkstančių litų mėnesi atlyginimas

“Lietuvos ryto” žiniomis, pasipiktinę elektrinės darbuotojai buvo nuėję pas naująjį vadovas Ž. Jurkšų ir pasakė, ką mano apie tokią kompensacijų skaičiavimo tvarką.

“Mūsų nuomone, atlyginimų dydžiai nėra proporcingi. Todėl manome, kad darbuotojai turėtų gauti daugiau. Dėl to kreipėmės į Europos Komisiją”, – sakė Ignalinos AE nepriklausomos darbuotojų profsąjungos pirmininkas Vladimiras Dranikas.

Ž. Jurkšus Ignalinos AE generaliniu direktoriumi paskirtas šių metų balandžio pabaigoje. Jis šiose pareigose pakeitė kiek daugiau nei metus įmonei vadovavusį Osvaldą Čiukšį, kuris paskirtas Ignalinos AE korporatyvinių reikalų direktoriumi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...