2011 Sausio 11

Žemės ūkis

Ieško pigesnių pašarų

veidas.lt

Kiaulių ir paukščių augintojai, teigiantys, kad pašarai jiems tampa nebeįkandami, suskubo rašyti raštus Žemės ūkio ministerijai, prašydami pagalbos. Jie ieško pigesnių gaminių Lenkijoje, derasi su Brazilija, kad į tėvynę galėtų gabenti kukurūzų ir jais iš dalies keisti kviečius, rašo “Verslo žinios”.

“Pašarus perkame Lenkijoje. Ten pigiau nei Lietuvoje, nes su mūsų ūkininkais dirbti tampa per daug sunku”, – teigė laikinasis žemės ūkio bendrovės “Nematekas” generalinis direktorius Kęstutis Vaicekauskas.

Anot jo, įmonė per mėnesį superka 2,5-3 tūkst. tonų grūdų. Bendrovė pašarus gamina pati, tačiau dėl skirtingų žaliavų kainų jau trijuose kompleksuose kiaulės šeriamos lenkiška produkcija – patiems gaminti neapsimoka.

Bendrovės “Agrokoncerno grūdai” generalinis direktorius Karolis Šimas teigė, kad šiandien Lietuvoje pašarinių ir maistinių grūdų kainos beveik nesiskiria, nes javų trūksta.

“Suskaičiavome, kad sausį dėl pašarų kainų mūsų paukštynai patirs 1 mln. litų nuostolį. Amortizuoti brangusių grūdų neturime kuo” – teigė “KG group” generalinis direktorius Tautvydas Barštys.

Jis nurodė, kad kviečius mėgina keisti iš Rumunijos įvežamais kukurūzais, deramasi ir su brazilais.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...