2011 Birželio 04

Įdomūs faktai apie žmonių elgesį „Facebook“

veidas.lt

BFL

Populiaraus technologinėms naujienoms skirto tinklalapio „Mashable“ įkūrėjas Pete’as Cashmoras pateikė įdomių faktų apie žmonių elgesį socialiniame tinkle „Facebook“, kurie šį tą pasako apie jo naudotojus, taip pat ir apie šio laikmečio vertybes.

56 proc. amerikiečių „draugavimą“ „Facebook“ tinkle su viršininku laiko neatsakingu

2010 metų vasarį atlikta apklausa parodė, kad daugelis amerikiečių laiko nepriimtinu „draugavimą“ socialiniame tinkle su viršininku. Tai rodo, kad nors atskirtis tarp namų ir darbo mažėja, daugelis visgi yra linkę atskirti savo asmeninį gyvenimą nuo profesinio.

„Facebook“ naudotojai, turintys antrąją pusę, laikomi laimingesniais nei vienišiai

2010 metų vasarį buvo atliktas tyrimas, nagrinėjant, ar naudotojo asmeninis statusas (turi antrąją pusę ar neturi) įtakoja jo laimės jausmą. Tai buvo tiriama skaičiuojant, kiek „Facebook“ nariai skelbia pozityvių ar negatyvių žinučių. Tyrimas atskleidė, kad romantiškus santykius palaikantys žmonės yra šiek tiek laimingesni nei vienišiai.

21 proc. žmonių sutiktų „Facebook“ tinklo pagalba nutraukti asmeninius santykius

2010 metų birželį atliktas 1000 „Facebook“ naudotojų tyrimas atskleidė, kad 25 proc. jų būtent šiame socialiniame tinkle sužinojo, kad yra palikti – jie pamatė, kad antroji pusė pakeitė informaciją apie savo šeimyninę padėtį.

21 proc. apklaustųjų sakė, kad jie nuspręstų užbaigti asmeninius santykius būtent tokiu būdu – pakeisdami informaciją apie šeimyninę padėtį socialiniame tinkle. Tai reiškia, kad nors žmonės vis daugiau bendrauja internete, pirmenybę jie atiduoda tarpasmeniniams kontaktams. Beje, 2010 metų liepą atliktas kitas tyrimas parodė, kad tokiu būdu santykius dažniau ryžtasi nutraukti vyrai, o ne moterys – tam pasiryžtų 9 proc. moterų ir 24 proc. vyrų.

85 proc. moterų teigia, kad kai kurie „Facebook“ draugai joms įkyri

Šių metų kovą atliktas tyrimas atskleidė, kad 85 proc. moterų teigia, jog kai kurie „Facebook“ draugai jas erzina ir įkyri. Dažniausiai paminėtas nusiskundimas – „draugai nuolatos skundžiasi“ (63 proc. apklaustųjų).

25 proc. vartotojų nesirūpina asmens duomenų apsauga „Facebook“

2010 metų birželį atliktas tyrimas parodė, kad 25 proc. „Facebook“ naudotojų nesirūpina privatumo apsaugos priemonėmis šiame tinkle. Be to, 26 proc. socialinio tinklo naudotojų nepakankamai rūpinosi savo vaikų apsauga – „Facebook“ skelbė informaciją apie juos ir dėjo savo mažų vaikų nuotraukas.

48 proc. tėvų „draugauja“ su savo vaikais „Facebook“

Tėvai iki šiol nėra aiškiai apsisprendę, ar tinka „draugauti“ „Facebook“ tinkle su savo vaikais. 2010 metų gegužę atliktas tyrimas atskleidė, kad su savo vaikais šiame socialiniame tinkle bendrauja kiek mažiau nei pusė tėvų.

 

Tėvai taip pat buvo klausiami, kokio amžiaus vaikai galėtų prisijungti prie „Facebook“ tinklo. 26 proc. sakė, kad „sulaukę 18 metų“, 36 proc. – „tarp 16 ir 18 metų“, 30 proc. – „tarp 13 ir 15 metų“, 8 proc. sakė „iki 13 metų“.

Tiesa, šios tendencijos kiek keičiasi. Šį mėnesį atliktas tyrimas parodė, kad daugelis jaunesnių nei 10 metų vaikų tėvų nesijaudina dėl to, ar jų vaikai naudojasi „Facebook“.

47 proc. „Facebook“ naudotojų savo „sienose“ turi keiksmažodžių

Vienas iš atliktų tyrimų parodė, kad 47 proc. socialinio tinklo naudotojų savo „sienoje“ „Facebook“ tinkle turi keiksmažodžių. Kitais žodžiais tariant, beveik pusei socialinio tinklo naudotojų keiksmažodžiai nekelia blogų jausmų.

48 proc. žmonių prisipažįsta, kad jie žiūri savo buvusiojo (buvusiosios) „Facebook“ puslapį per dažnai

Šių metų sausį atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kad net 48 proc. žmonių mano, jog socialiniame tinkle jie tyrinėja savo buvusiojo (ar buvusiosios) informaciją per dažnai. Tai reiškia, kad socialiniai tinklai dažnai suteikia informacijos žmonėms, kuriems jos galbūt ir nenorėtume duoti.

Tyrėjai daro išvadą, kad socialiniai tinklai skverbiasi į žmonių gyvenimus itin sparčiai ir tampa neatsiejama gyvenimo dalimi netgi intymiausiais momentais.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...