2011 Vasario 03

Verslas

“Icor” gali kelti grėsmę konkurencijai daugiabučių administravimo rinkoje

veidas.lt

Koncerno “Icor” valdoma įmonių grupė, kuriai priklauso didžiausia Baltijos šalyse nekilnojamojo turto priežiūros bendrovė “City Service”, dėl glaudžių tarpusavio ryšių gali kelti grėsmę konkurencinei aplinkai daugiabučių administravimo rinkoje, pripažįsta Konkurencijos tarybos atstovė.

“Daugiabučių namų administravimo įmonių veikla yra glaudžiai susijusi su kitų įmonių teikiamomis paslaugomis, kaip šiukšlių išvežimas, šilumos mazgų, vandens ir šilumos skaitiklių priežiūra, būsto renovacija. Todėl tokias paslaugas teikiančios įmonės įgyja konkurencinį pranašumą, jei yra susijusios su būsto administravimo įmone”, – dienraščiui “Vilniaus diena” sakė Konkurencijos tarybos atstovė spaudai Palmira Kvietkauskienė.

Anot jos, tokia padėtis gali mažinti konkurenciją ir turėti neigiamos įtakos vartotojų gerovei.

Koncernui “Icor” be “City Service” priklauso ir daugelį Vilniaus miesto gyvenamųjų rajonų aptarnaujanti atliekų surinkimo įmonė “Ecoservice”, pramonės ir energetikos projektus vystanti “Axis Industries” įmonių grupė, daugelis kitų bendrovių. Su “Icor” yra glaudžiai susijusi ir šilumą tiekianti “Vilniaus energija”.

Pasak P.Kvietkauskienės, jeigu vienas žaidėjas valdo pernelyg didelę daugiabučių administravimo rinkos dalį, tai gali būti pavojinga ne tik tiesioginiams konkurentams, bet ir kituose sektoriuose dirbančioms bendrovėms.

Taryba dėl padėties daugiabučių administravimo rinkoje oficialiai kreipėsi į visų Lietuvos didmiesčių vadovus, tačiau atsakymą gavo tik iš Vilniaus savivaldybės, kuri pareiškė negalinti riboti tolesnės “City Service” plėtros daugiabučių administravimo rinkoje, nes tai prasilenktų su įstatymais.

Tuo tarpu “City Service” atstovas spaudai Vilius Mackonis tvirtina, kad bendrovės administruojamų namų dalis Vilniuje neviršija 25 procentų.

Konkurencijos taryba neturi tikslios informacijos, kokią rinkos dalį “City Service” užima sostinėje ir kituose šalies didmiesčiuose, nes bendrovė neprivalo pranešti apie kiekvieną sandorį, kuriuo padidinamas jos rinkos dalis, sakė P.Kvietkauskienė.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Egidijus Egidijus rašo:

    Daugiabučių namų administravimas darosi pelninga sritis, todėl atsiranda daugiau įmonių užsiimančių tai iš to ir atsiranda konkurencija.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...