2013 Spalio 10

IBM “debesys” padeda valdyti miestus

veidas.lt


IBM pristatė naujas priemones, leidžiančias analizuoti miesto infrastruktūros generuojamus duomenis ir geriau tenkinti gyventojų poreikius.
Visame pasaulyje didmiesčiai sprendžia augančio gyventojų skaičiaus, senstančios infrastruktūros ir mažinamo biudžeto iššūkius. Kartu su „Išmaniųjų miestų“ programoje dalyvaujančiomis savivaldybėmis IBM parengė universalius nestruktūruotų duomenų (angl. Big Data) analizės įrankius, kurie padeda efektyviau planuoti miesto valdymą, tiksliau prognozuoti remonto darbus ir pagerinti paslaugų teikimo efektyvumą.
IBM parengti įrankiai veikia debesų kompiuterijos pagrindu. Toks modelis leidžia sumažinti investicinius ir technologijų diegimo kaštus: programoje dalyvaujantys miestai gali pradėti naudoti integruotus IBM įrankius netgi nedideliems projektams su nedideliais biudžetais ir už paslaugas moka tik tiek, kiek išteklių panaudoja.

Naujosios priemonės gali būti panaudojamos itin skirtingose miestų veiklos srityse: infrastruktūros planavimo įrankis leidžia prognozuoti biudžeto poreikius dideliems investiciniams projektams. Renginių valdymo sistema susieja visus mieste vykstančius renginius, padeda numatyti su jais susijusias galimas transporto grūstis ir planuoti miesto paslaugas. Vandens tiekimo efektyvumo analizė gali pagerinti miesto vandentiekio darbą ir padidinti infrastruktūros ilgaamžiškumą, sutaupyti energijos bei sumažinti vandens nuostolius.

Galėdamos aiškiai matyti infrastruktūros – kelių ar vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžių – būklę ir analizuoti priežiūros kaštus, miestų tarnybos gali iš anksto planuoti remonto darbus. Pavyzdžiui, naujoji infrastruktūros vertinimo programa surenka atskirus sistemų rodmenis ir gali numatyti, kur ir kada labiausiai tikėtina vandentiekio ar kanalizacijos avarija. Jei toje vietoje buvo planuojama atnaujinti asfalto dangą, tikslingiau prieš tai sutvarkyti ar visiškai pakeisti po žeme esančius nebepatikimus miesto komunikacijų mazgus. Tokie koordinuoti miesto tarnybų veiksmai leidžia sutaupyti infrastruktūros vystymo lėšas.

###

Įdomūs faktai:
•    Konsultacijų kompanijos „McKinsey&Company“ vertinimu, optimizuojant viešąją infrastruktūrą pasauliniu mastu galima sutaupyti 1 trilijoną JAV dolerių per metus.
•    McKinsey ekspertai skaičiuoja, kad 2013 – 2030 m. miestų infrastruktūros vystymui reikės 57 trilijonų JAV dolerių.
•    60 procentų buičiai naudojamo vandens tiekiama į didmiesčius.
•    Pasaulio banko duomenimis, geriamo vandens nuostoliai dėl nuotėkių ir  vagysčių kasmet siekia 14 milijardų JAV dolerių.

.

###

•    Vaizdo prezentacija apie IBM debesų kompiuterijos sprendimus „Išmaniesiems miestams“: https://www.youtube.com/watch?v=mt-xB95-xoA&feature=player_embedded.
•    Faktai ir skaičiai apie IBM „Išmaniųjų miestų“ programos privalumus (pateiktis anglų k.): http://www.flickr.com/photos/ibm_media/9938692254/.
•    Daugiau apie iki 2013 m. lapkričio 8 d. pratęstą IBM „Išmaniųjų miestų“ finansavimo konkursą: http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/42125.wss.
•    Daugiau apie IBM “Išmaniųjų miestų“ programą: www.ibm.com/press/smartercities.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...