2010 Spalio 20

Žimantas Pacevičius

Į “Veido” klausimus atsako Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žimantas Pacevičius

veidas.lt

– Galime sveikinti STT su operacija Alytaus miesto savivaldybėje, bet ar neištiks šios bylos toks pats likimas, kaip ir garsiųjų 2008 m. bylų Vilniaus, Kauno, Trakų, Šiaulių, Panevėžio savivaldybėse? Praėjo dveji metai, o nuteistųjų nėra?

– Nesutinku, kad rezultatų nėra. Visos bylos – eigoje, vienos, kaip Trakų savivaldybės vadovų, jau teisme, kitos dar bus perduotos į teismą. Tad tikrai nesutinku, kad per dvejus metus niekas nepajudėjo, juolab, kaip žinome, kai kurių labai garsių bylų (turima galvoje Darbo partijos “juodosios buhalterijos” byla) tyrimas trunka gerokai ilgiau.

Kaip tik šiandien buvome susitikę su generaliniu prokuroru ir tarp kitų svarstytų klausimų buvo jūsų minimi STT tyrimai. Sutarėme, kad visos bylos privalo būti perduotos į teismą ir tegul jau teisėjai sprendžia, yra už ką teisti ar nėra. Juk neturi pati STT spręsti, ar užtenka byloje įrodymų įtariamųjų kaltei įrodyti. Juolab nebūna taip, kad visai jokių įrodymų nebūtų – kažkas vis tiek yra.

Gaila, bet dažniausiai būna taip – jei policija ką nors sulaiko, visi jai ploja, jei STT sulaiko, imamos viešai reikšti abejonės politiniu angažuotumu ar netgi pasipila siūlymai naikinti mūsų tarnybą, kartais ir iš asmeniškai suinteresuotų Seimo narių pusės (turimas galvoje parlamentaras milijonierius Andrius Šedžius).

– Vis dėlto kai kurios garsios STT operacijos, tokios kaip prieš 2002-ųjų Vilniaus mero rinkimus, vadinamasis Seimo korupcijos skandalas prieš 2004 m. prezidento ir Seimo rinkimus arba 2008-aisiais vykdytos operacijos savivaldybėse artėjant Seimo rinkimams duoda pagrindo tam tikroms abejonėms.

– Artūro Zuoko byla buvo labai konkreti, 2004-aisiais tyrimas pradėtas ne STT iniciatyva, o Generalinės prokuratūros pavedimu, o tyrimus, susijusius su piktnaudžiavimais viešųjų pirkimų metu, sudėtinga priderinti prie kurios nors konkrečios datos. Norint pradėti tokią bylą, turi praeiti visas ciklas: pirkimas, pinigų gavimas, dalies pinigų grąžinimas. Kitas reikalas, kad neretai tokie veiksmai suaktyvėja rinkimams artėjant. Žinoma, STT galėtų palaukti, kol rinkimai praeis, bet tuomet būtume kaltinami, kad specialiai delsėme, žiūrėdami, kuri politinė jėga laimės.

Galiu pasakyti kategoriškai – man jokie partiniai interesai neegzistuoja. Pats bylų netiriu, o atėjus pavaldiniams ir pasiūlius pradėti bylą, nė karto nesu pasakęs: “Sustok, ne ta partija”. Į įtariamųjų partinę priklausomybę niekados neatsižvelgiame.

– Vadinasi, čia ne STT turėjo galvoje prezidentė, sakydama, kad pas ją eidavo operatyvinių tarnybų vadovai klausdami, ar galima pradėti tyrimą vieno ar kito aukšto pareigūno atžvilgiu?

– Ne, prezidentė tikrai ne apie mus kalbėjo. Su valstybės vadove sutariame kuo puikiausiai, jaučiame nuolatinę jos paramą ir ji tikrai niekada nesikišo į STT atliekamus tyrimus.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...