2011 Birželio 22

I. Šimonytė: kitąmet pensijos bus atkurtos

veidas.lt

BFL

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė užtikrina, kad kitais metais bus atkurtos pensijos ir dirbantiems, ir nedirbantiems pensininkams. Naujų mokesčių finansų ministrė nežada, tačiau kažkokių korektyvų, lengvatų atsisakymo neatmeta.

“Tikrai jokių siūlymų dabar Finansų ministerija nerengia, ir 2012 metų biudžeto perspektyvos labai stipriai priklausys nuo to, ką mes matysime rudenį, atnaujinę makroekonomines prognozes. Ir nemanau, kad yra realu netgi kažkoks sutarimas dėl naujų mokesčių, ko gero, tai jau daugiau kitos kadencijos prerogatyva. Dėl mokesčių korektyvų, dėl kažkokių lengvatų atsisakymo, manau, kad tokių pasiūlymų gali būti”, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Ministrės teigimu, kitais metais planuojama atkurti pensijas ir dirbantiems, ir nedirbantiems pensininkams.

“Jeigu valstybė apsisprendžia, kad pensijų grąžinimas į 2009 lygį kitais metais įvyksta, vadinasi, galimybės didinti finansavimą kitose srityse yra labai stipriai apribotos. Kalbant apie pensijas, atsižvelgiant į tai, kad Konstitucinio Teismo išaiškinimas sukuria pareigą kompensuoti visus sumažinimus, be jokios abejonės, nėra tikslinga labai ilgai tą sumažinimą tęsti, tai tik nustūmimas šitos problemos į priekį. Tikrai nemanau, kad taip reikėtų elgtis. Dėl tos priežasties pensijų atkūrimas kitais metais įvyks”, – tikino I. Šimonytė.

Kalbėdama apie 2012 metų biudžetą, I. Šimonytė teigė, kad kitais metais mūsų pajamos ir išlaidos prie bet kokių sąlygų negali neatitikti daugiau negu kad 3 proc., tai yra Mastrichto kriterijaus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...