2011 Birželio 23

I. Šimonytė: biudžeto tikslinti nereikės

veidas.lt

BFL

Finansų ministrės Ingridos Šimonytės įsitikinimu, šiųmetinio biudžeto tikslinti nereikės, pajamų iš mokesčių planą pavyks įvykdyti ir galbūt net bus surinkta šiek tiek daugiau negu planuota.

“Biudžeto pajamų planas bent jau tiek, kiek tai yra susiję su mokesčių įplaukomis, mūsų vertinimu, bus įvykdytas. Yra rizika, kad bus tam tikro atsilikimo akcizų eilutėje, tačiau bus viršytas pridėtinės vertės mokesčio (PVM) pajamų planas”, – sakė I.  Šimonytė ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime.

Finansų ministrė paaiškino, kad šiųmetinio plano vykdymas skiriasi nuo pernai metų ir dėl to, kad praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu Lietuvos bankas sumokėjo rekordinį savo likutinį pelną, ko šiais metais nebuvo.

“Pernai Lietuvos bankas sumokėjo tris šimtus keliasdešimt milijonų kitų, šįmet tik, berods, septyniasdešimt (milijonų litų – ELTA), tai skirtumas yra objektyvus ir akivaizdus”, – sakė I.  Šimonytė.

Ministrė taip pat atkreipė dėmesį, kad yra atsilikimas dėl negautų pajamų iš parduodamų taršos leidimų, tačiau, I. Šimonytės įsitikinimu, šias lėšas pavyks gauti vėliau. Bet kokiu atveju dėl to biudžeto tikslinti nereikės.

“Lyginant planinius skaičius su faktiniais, tai yra skirtumas vadinamųjų kitų pajamų kategorijoje, tai yra, visų pirma kalbant apie pajamas iš parduodamų taršos leidimų, tačiau dėl šito atsilikimo jokių biudžeto tikslinimų daryti nereikia, kadangi tai yra specialiosios programos pajamos, taigi jeigu jos nebus gautos, atitinkamai nebus finansuotos ir tos specialiosios programos išlaidos. Čia yra labiau laiko veiksnys negu rizika tų pajamų negauti visai, tiesiog jos bus gautos vėliau negu buvo tikimasi”, – sakė I. Šimonytė.

“Birželio mėnesių pajamų tendencijos rodo, kad 6 mėnesių planas taip pat bus vykdomas, ir metinį pajamų iš mokesčių planą, bendrai paėmus, tikrai manau, kad pavyks jį įvykdyti taip, kaip suplanuota, ir galbūt net šiek tiek daugiau”, – sakė I. Šimonytė, dar kartą pažymėjusi, kad šiųmetinio biudžeto tikslinti nereikės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...