2011 Vasario 10

Politika

Į prokuratūrą Ž.Plytnikas nesikreipė, bet tai nereiškia, kad nesikreipė į kitas teisėsaugos institucijas

veidas.lt

Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis patvirtino, jog Generalinė prokuratūra (GP) nėra gavusi jokio Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo Žydrūno Plytniko pranešimo dėl jam esą daryto spaudimo ir dėl to tyrimas prokuratūroje neatliekamas.

Tačiau tuo pačiu GP atstovas ketvirtadienį Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės galimoms korupcijos apraiškoms teismų, teisėsaugos bei kontroliuojančių institucijų veikloje posėdyje sakė nežinantis, ar Ž.Plytnikas nesikreipė į kitas teisėsaugos institucijas.

Kaip teorinę galimybę generalinio prokuroro pavaduotojas minėjo, jog yra įmanomas ir slaptas tyrimas, tokiu atveju apie jį ir nebūtų informuojama.

“Ž.Plytnikas su jokiais skundais, pareiškimais dėl daromo spaudimo į GP nėra kreipęsis ir jokie ikiteisminiai tyrimai dėl šito nėra vykę. Aš atsakymą duodu už GP, aš nežinau, ar Ž.Plytnikas nesikreipė į kitas institucijas, Valstybės saugumo departamentą, Specialiųjų tyrimų tarnybą, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą”, – darbo grupės posėdyje sakė D.Raulušaitis.

Tačiau jis minėjo, jog yra galimybė, kad toks tyrimas vyksta, tačiau yra įslaptintas. “Tarkim, buvo kreiptasi, bet ne viešu būdu – tie tyrimai irgi gali būt, bet tokio tyrimo buvimo faktas jau yra valstybės paslaptis”, – sakė GP atstovas.

Žiniasklaidoje paskelbus, esą jokios teisėsaugos institucijos nėra gavę Ž.Plytniko skundų dėl patiriamo spaudimo, Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas trečiadienį pakartojo, kad apie jam darytą spaudimą medžiagą jis perdavė teisėsaugai.

“Ž.Plytnikas, kaip jau buvo minėjęs, kreipėsi į vienos teisėsaugos institucijos operatyvinį pareigūną ir perdavė jam konkrečią medžiagą dėl patirto spaudimo”, – trečiadienį pareiškė Viešųjų pirkimų tarnyba.

“Viešųjų pirkimų tarnyba nebuvo informuota, ar tyrimas pradėtas, taip pat neturi jokios informacijos apie tolesnius teisėsaugos institucijų veiksmus”, – teigiama tarnybos pranešime.

“Vilniaus diena” trečiadienį rašė, jog teisėsauga nėra gavusi jokių Ž.Plytniko skundų dėl neva patirto spaudimo.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Vilma Budėnienė informavo, kad Ž.Plytniko skundų raštu nėra. Taip pat prokuratūros atstovams nebuvo pateikta ir jokios informacijos žodžiu. Tą patį pranešė ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Pats Ž.Plytnikas viešai teigė kreipęsis į teisėsaugą dėl neva penkių politikų, kurie galėjo jį neteisėtai spausti. Asmenys nekonkretizuoti, tik užsiminta, kad jie priklauso įvairioms politinėms jėgoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...