2010 Lapkričio 26

Spaudos aktualija

Į politiką įtraukta ir policija

veidas.lt

Skandalas dėl premjero patarėjo Mykolo Majausko skambučių valstybinių įmonių vadovams pakrypo netikėta linkme. Į politiką bandoma įtraukti ir policiją.
M.Majauskas kreipėsi į teisėsaugą prašydamas išsiaiškinti, kas lapkričio 24-osios vakarą į jo dukters vežimėlį, saugomą namo laiptinėje, įdėjo atlenkiamą peilį.
Kartu premjero patarėjas policijai priminė, kad jam yra grasinęs „Lietuvos geležinkelių” generalinis direktorius Stasys Dailydka.
Anot M.Majausko, lapkričio 18 dieną S.Dailydka telefonu jam kalbėjo „apie jaunus ir energingus žmones, kurie, padarę klaidų, kartais būna baudžiami, ir po to jiems būna sunku atsikelti”.
„Nemėgstu sąmokslo teorijų, bet neturiu teisės rizikuoti savo brangiausių žmonių sveikata ir ramybe.
Jei tai kvaili juokai, tegul pareigūnai išsiaiškina ir pareikalauja atsakomybės, jei tai grasinimas, susijęs su mano tiesioginiu darbu, tai mano atsakas – viešumas bei tikėjimas teisėsaugos profesionalumu”, – pareiškė M.Majauskas.
“Lietuvos rytas“ rašo:

Išgirdęs apie tokius kaltinimus S.Dailydka teigė su Vyriausybės pareigūnu kalbėjęs plačiąja prasme ir jam patarinėjęs tėviškai.
„Atsiriboju nuo tokių M.Majausko pareiškimų ir kaltinimų grasinimais. Mane labai nustebino jo skambutis ir siūlymas išmokėti valstybei 250 mln. litų.
Jis paklausė, su kokiu banku dirba „Lietuvos geležinkeliai”, ir buvo pats pasiryžęs skambinti jo atstovams, prašyti geležinkeliams atitinkamo dydžio paskolos.
Jam pasakiau, kad jis jaunas žmogus, turi šeimą, o šitokiais skambučiais gali sau pakenkti, turėdamas galvoje ateities karjerą bei pareigūno reputaciją.
Kategoriškai atmetu kaltinimus dėl mano žodžių, ištrauktų iš konteksto”, – BNS sakė S.Dailydka.
Bendrovės vadovas tvirtino nežinąs M.Majausko gyvenamosios vietos adreso ir yra niekuo dėtas dėl peilio: „Nežinau, ar jis gyvena bute, ar name, kiek ir kokio amžiaus turi vaikų, ir man tai nerūpi.
Gal kažkas žmogui yra negerai? Jeigu jam kas nors kelia nerimą, žinoma, tegu aiškinasi su specialistais. Šiuo atžvilgiu dėl savęs esu ramus.”
Apstulbęs – ir ministras
„Lietuvos rytas” vakar rašė, jog „Lietuvos geležinkelių” finansininkei praėjusią savaitę paskambinęs M.Majauskas pareikalavo, kad bendrovė valstybės biudžetui atseikėtų 250 mln. litų – jei ne dividendais, tai grynaisiais, sumažindama įmonės įstatinį kapitalą.
Šis skambutis apstulbino ir S.Dailydką, ir susisiekimo ministrą Eligijų Masiulį, kuriam pavaldūs „Lietuvos geležinkeliai”.
„Šį premjero patarėjo veiksmą vertinčiau kaip nesusipratimą. Tai neprimena bendros koalicinės komandos”, – „Lietuvos rytui” kalbėjo E.Masiulis.
Tačiau premjeras Andrius Kubilius vakar pareiškė, kad M.Majauskas turi jo įgaliojimus veikti.
„Verslo žinios“ praneša:

Valstybinių įmonių vadovai mano, kad jie yra tų įmonių savininkai, o Vyriausybė jiems tik trukdo. Taip premjeras Andrius Kubilius įvertino AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovo nepasitenkinimą Vyriausybės bandymu iš bendrovės gauti papildomus 250 mln. Lt.
Anot p. Kubiliaus, dėl valstybinių įmonių vadovų pasipriešinimo surinkti daugiau pajamų iš valstybei priklausančių bendrovių nebus lengva, tačiau premjeras tikina nuostatos, kad valstybinės įmonės prie biudžeto gali ir turi prisidėti svariau, nekeisiantis.
„Toliau kalbėsim, toliau dirbsime“, – vakar „Žinių radijui“ sakė Vyriausybės vadovas, jis konstatuoja: įmonių vadovai mano, kad „premjeras ir Vyriausybė yra tik trukdžiai jų laisvai veiklai“.
Po „Verslo žinių“ publikacijos prasidėjus diskusijoms dėl premjero patarėjo Mykolo Majausko paraginimo telefonu valstybės įmonei „Lietuvos geležinkeliai“ į valstybės biudžetą ateinančiais metais sunešti 250 mln. Lt, ministras pirmininkas gina patarėją ir sako, kad su juo veiksmai suderinti. „Patarėjas dirba ir kalbasi su manimi suderinęs, čia nėra nieko keisto. Mes buvome susitarę ir su finansų ministre, kad mano patarėjas
Mykolas Majauskas, turintis patirties tvarkyti įmonių finansus, imsis pokalbių su įmonių vadovais dėl labai aiškios nuostatos, kurią mums pavedė ir Seimas, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, kad iš valstybinių įmonių gerokai didesnis indėlis į valstybės biudžetą būtų gautas jau kitais metais“, – aiškina p. Kubilius.
Kaip rašo „Verslo žinios“, jis sako nesuprantantis ir susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio nepasitenkinimo, kai šis, išgirdęs apie patarėjo skambutį, išreiškė nusistebėjimą. Premjeras svarsto, kad galbūt kaltas nesusikalbėjimas. „Gal ministras p. Masiulis nebuvo tinkamai informuotas savo viceministrų, nes, p. Masiuliui išvykus į komandiruotę, visi dalykai buvo suderinti su jo viceministru Rimvydu Vaštaku“, – kalbėjo premjeras.
„Verslo žinios“ trečiadienį rašė, kad p. Majauskas, paskambinęs LG vyriausiajai finansininkei, išdėstė, kad valstybė iš LG tikisi sulaukti 250 mln. Lt. Jeigu ne dividendais, tai grynuosius iš įmonės tikimasi ištraukti mažinant bendrovės įstatinį kapitalą.
LG vadovo Stasio Dailydkos ir premjero patarėjo pokalbis, regis, suerzino abi puses. Vienas nelinkęs mažinti įmonės įstatinio kapitalo, o antrasis primena, kad akcininkai tokį sprendimą gali priimti ir be generalinio direktoriaus žinios. Tačiau, aiškina p. Dailydka, LG kasmet investuoja, apie 0,5 mlrd. didina savo turtą –šių veiksmų rezultatas ir yra didesnis kapitalas. Taip pat jis primena, kad bendrovė net sunkiais 2009 m. valstybei „įvairiais pavidalais“ sumokėjo per 300 mln. Lt mokesčių. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nuomone, iš valstybės įmonių pelno ir dividendų ateinančiais metais būtų galima gauti 300 mln. Lt.
„Verslo žinių“ tvirtinimu, ponas Majauskas vakar kreipėsi į policiją, kai laiptinėje laikomame savo dukros vežimėlyje rado atlenkiamą peilį.
Be kitų aplinkybių, premjero patarėjas policijai nurodo, kad lapkričio 18 d. p. Dailydka telefonu jam
kalbėjo apie “jaunus ir energingus žmones, kurie, padarę klaidų, kartais būna baudžiami, ir po to jiems būna sunku atsikelti”.

„Respublika“ informuoja:

Ministro Pirmininko patarėjas Mykolas Majauskas ketvirtadienį kreipėsi į teisėsaugos institucijas, prašydamas išsiaiškinti, kas lapkričio 24-osios vakarą į jo dukros vežimėlį, saugomą namo laiptinėje, įdėjo atlenkiamą peilį. Be kitų aplinkybių, Premjero patarėjas policijai nurodo, kad lapkričio 18-ąją bendrovės “Lietuvos geležinkeliai” generalinis direktorius Stasys Dailydka telefonu jam kalbėjo apie jaunus ir energingus žmones, kurie, padarę klaidų, kartais būna baudžiami, ir po to jiems būna sunku atsikelti.

Būtent lapkričio 24-ąją “Respublika” paskelbė, kad M. Majausko skambučio sulaukė “Lietuvos geležinkelių” finansininkė. Premjero patarėjas paaiškino “Lietuvos geležinkeliams”, kad valstybei reikia 250 mln. litų. Jeigu ne dividendais, tai grynuosius iš įmonės tikimasi ištraukti mažinant jos įstatinį kapitalą, primena ELTA.

“Nemėgstu sąmokslo teorijų, tačiau neturiu teisės rizikuoti savo brangiausių žmonių sveikata ir ramybe. Jei tai kvaili juokai, tegul pareigūnai išsiaiškina ir pareikalauja atsakomybės, jei tai grasinimas, susijęs su mano tiesioginiu darbu, tai mano atsakas – viešumas ir tikėjimas teisėsaugos profesionalumu”, – situaciją pakomentavo M. Majauskas.

M. Majauskas, turėdamas Premjero įgaliojimus, analizuoja valstybinių įmonių finansines galimybes daugiau prisidėti prie 2011 metų biudžeto, siekiant stabdyti valstybės skolos augimą bei lengvinti mokesčių mokėtojų naštą.

Premjeras Andrius Kubilius, vertindamas savo patarėjo M. Majausko pastangas informuoti “Lietuvos geležinkelius” apie finansinius lūkesčius, primena, kad kitąmet iš valstybinių įmonių valdymo tikimasi surinkti daugiau lėšų nei šiemet.

“Visos valstybinės įmonės turi prisidėti prie visuomenės problemų sprendimo ir noriu priminti, kad Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pasiūlė Vyriausybei papildomai iš valstybinių įmonių valdymo kitais metais numatyti ne mažiau kaip 300 mln. litų. “Lietuvos geležinkeliai”, energetikai ar stambios kompanijos tikrai galėtų geriau tvarkytis savo finansinę būklę”, – sakė A. Kubilius trečiadienį po Vyriausybės posėdžio.

Vyriausybės vadovo įsitikinimu, šioje srityje yra kur pasitempti ir “Lietuvos geležinkeliams”.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Leo Leo rašo:

    Kaskas kaskur paperde. o raso kad apsisiko :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...