2013 Kovo 16

Į Lietuvą bus bandoma prisikviesti privačių lėktuvų

veidas.lt


Ieškodama būdų, kaip į Lietuvą privilioti naujų skrydžių bendrovių bei pasiūlyti naujas skrydžių kryptis, Susisiekimo ministerija planuoja sujungti tris šiuo metu veikiančius tarptautinius oro uostus – Vilniaus, Kauno ir Palangos.
O siekiant atgaivinti mažus aerodromus planuojama skatinti privačių lėktuvų skrydžius. Šiuo metu ekspertai rengia studiją, kuria siekiama išsiaiškinti, kurie aerodromai galėtų tapti didžiausiais traukos centrais ir kaip reikėtų juos pertvarkyti, kad būtų patrauklūs privačių mažųjų lėktuvų savininkams. Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktorius Sigitas Besagirskas mano, kad tam puikiai galėtų tikti Vilniaus Paluknio, Prienų, Nidos aerodromai ir planuojamas statyti Druskininkų oro uostas.
„Lėšas iš ES struktūrinių fondų aerodromams atnaujinti būtų galima panaudoti jau 2014 m., o dar po metų turėtume rezultatą. Privačiais lėktuvais skraido turtingi žmonės, todėl jie daug pinigų išleistų viešbučiuose, restoranuose. Be to, Lietuva taptų patrauklesnė verslo partneriams iš kitų šalių. Mat, tarkim, skandinavams, turintiems privačius lėktuvus, nereikėtų skristi per Rygą“, – mažų aerodromų pranašumus dėsto S.Besagirskas.
Jo duomenimis, Lenkijoje kiekviena vaivadija turi tokius aerodromus, kurių daugelis patys išsilaiko, nes ten teikiamos įvairios paslaugos. Pavyzdžiui, organizuojamos aviacijos šventės, į kurias susirenka daug turistų. O štai Rygos privatiems lėktuvams skirtas oro uostas per metus ne tik sulaukia maždaug 4 tūkst. skrydžių, bet ir teikia orlaivių serviso paslaugas. Tad privačių lėktuvų savininkai čia atvyksta ne tik pramogauti, tvarkyti verslo reikalų, bet ir susiremontuoti savo transporto priemonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...