2012 Gruodžio 13

Į didžiausią Lietuvoje parduodamą butą tilptų ir Gedimino pilies bokštas

veidas.lt


Keturios terasos, pirtis su priešpirčiu, milžiniška svetainė ir penki kambariai – tai ne pasakų pilies, o pačio didžiausio Lietuvoje pardavinėjamo buto ypatumai. 321 kv. m. ploto užimantis butas yra pačiame sostinės centre – Teatro gatvėje. Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt duomenimis, tai vienas iš apytiksliai dešimties pardavinėjamų tokio dydžio butų visoje Lietuvoje.
Vien į šio buto svetainę (55 kv. m.) nors ir sunkiai, bet galėtų įsisprausti visas vidutinis vilniečio butas (59,9 kv. m.). “Gedimino pilies bokšto visų trijų aukštų ir stogo plotas tikriausiai būtų mažesnis už šio buto – apie 300 kv. m. Galima sakyti, kad šis butas – savotiška pilis daugiabutyje”,- juokauja Evaldas Narbuntovičius, Domoplius.lt projekto vadovas.
Didžiausio šiuo metu Vilniuje pardavinėjamo buto kaina – beveik 3 milijonai litų.
Daugiau nei milijonu brangesnis – antras pagal didumą Lietuvoje pardavinėjamas butas. Vilniaus Senamiestyje, Žemaitijos gatvėje esančiame 310 kv. m. ploto bute –  penki kambariai, pirtis ir dvi didelės terasos su vaizdu į miesto centrą.
“Tokio dydžio butai Lietuvoje – retenybė. Paskaičiuokime: viename tokiame bute tilptų penki vidutiniai sostinės butai. Tokių didelių butų kvadratinis metras paprastai yra 2 tūkstančiais litų brangesnis nei mažesnio. Tik išskirtinis pirkėjas gali sau tai leisti, dažniausiai – užsienietis. Todėl tokių butų nėra daug, o kai jie atsiranda – ilgai laukia savo pirkėjo”, – sako E. Narbuntovičius.
Nors didžioji dauguma tokių butų – Vilniaus miesto centre, milžiniškus prabangius apartamentus galima įsigyti ir Klaipėdoje. Paskutiniame – 18-ame dangoraižio aukšte esantis penkių kambarių, 308 kv. m. butas – didžiausias uostamiestyje. Išskirtinio buto kaina – 1 milijonas 800 tūkstančių litų. Tai vienintelis Klaipėdoje parduodamas butas, kurio plotas yra didesnis nei 300 kv. m.
Kaune tokių butų šiuo metu nėra parduodama. Didžiausias butas Laikinojoje sostinėje – 8 kambarių, 230 kv. m. apartamentai Vaidilutės gatvėje. Dviejų aukštų bute yra dvi dušo kabinos, vonia, pirtis. Į butą galima patekti net pro tris atskirus įėjimus. Palyginti su brangiais erdviais butais Vilniuje šio kaina palyginti maža – 920 tūkts. litų.
Pasak Domoplius.lt projekto vadovo E. Narbuntovičiaus, net ir mažesnius (nuo 200 iki 300 kv. m. ploto) butus būtų galima vadinti prabangiai erdviais. Tokio dydžio butų visoje Lietuvoje šiuo metu pardavinėjama apie šimtą. Didžioji dauguma jų – trys ketvirtadaliai – sostinėje. Likusieji – Kaune ir Klaipėdoje. Nei Šiauliuose, nei Panevėžyje, nei Marijampolėje didesnio nei 200 kv. m. ploto buto šiuo metu niekas nepardavinėja.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jonas jonas rašo:

    Tai ar tik jis nepriklauso tam socialdemokratui, katram kolchozo melžėja paliko 2 mln litų palikimą…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...