2010 Spalio 22

Politika

I.Degutienė ragina steigti ES dujų pirkimo agentūrą

veidas.lt

Baltijos šalių parlamentarų susitikime Rygoje dalyvaujanti Seimo pirmininkė Irena Degutienė paragino Baltijos ir Šiaurės šalis aktyviau nagrinėti galimybę steigti bendrą Europos Sąjungos dujų pirkimo agentūrą.

Jos nuomone, bendradarbiavimas sprendžiant klausimą dėl ES dujų agentūros steigimo galėtų tapti vienu iš konkrečių Baltijos Asamblėjos darbų, parnešė Seimo ryšių su visuomene skyrius.

Šių metų pavasarį Europos Parlamento Pirmininkas Jerzy Buzekas (Ježis Buzekas) ir buvęs Europos Komisijos pirmininkas Jacques Delors (Žakas Deloras) pasiūlė sukurti ilgalaikę bendros Europos Sąjungos energetinės politikos strategiją.

“Iniciatyvos autoriai siūlo apsvarstyti galimybę kurti regionines dujų pirkimo grupes, o ilgainiui įsteigti ir Europos Sąjungos dujų pirkimo agentūrą. Tokių grupių veiklos objektais būtų: derybos dėl dujų tiekimo kontraktų su išorės tiekėjais, bendrų investicinių projektų įgyvendinimas ir dujų atsargų saugojimo infrastruktūros kūrimas”, – pranešime cituojama I.Degutienė.

Lietuvos parlamento vadovės nuomone, tokios agentūros įkūrimas apribotų energetinių išteklių tiekėjų galimybes naudotis monopoline padėtimi ir atskirų Europos Sąjungos šalių atžvilgiu vykdyti diskriminacinę dujų kainų politiką.

“Kodėl gi negalėtume sukurti bendros Baltijos Asamblėjos ir Šiaurės Tarybos ekspertų darbo grupės, kuri imtųsi apsvarstyti šią iniciatyvą ir pateikti rekomendacijas dėl įgyvendinimo?”, – svarstė I.Degutienė.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos, Latvijos, Estijos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, veikianti nuo 1990 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...