2011 Kovo 14

Politika

I.Degutienė – patyrusių ministrų šalininkė

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė, svarstydama apie galimus kandidatus vadovauti Ūkio ministerijai, sako, kad yra politinę patirtį turinčių ministrų šalininkė.

“Galbūt aš labiau šalininkė esu, kad ministrai nėra specialistai, bet ministrai pirmiausia yra politikai. (…) Ir šiandieninėje Vyriausybėje bendrauti su Seimu yra žymiai paprasčiau ministrams politikams”, – pirmadienį žurnalistams sakė I.Degutienė, paklausta apie reikalavimus kandidatams į ūkio ministrus.

Ji pažymėjo, kad santykiai tarp Seimo ir Vyriausybės narių ne politikų yra sudėtingesni “ne iš blogos valios, bet tiesiog iš politinio nepatyrimo”.

Kartu Seimo pirmininkė pažymėjo, jog negalima atmesti ir žmonių iš verslo “su jų iniciatyvomis ir gerais siekiais”.

“Bet šiandien būtent D.Kreivio atvejis apnuogino įstatymines spragas, kad žmogus, atėjęs iš verslo, atsiduria dviprasmiškoje situacijoje, kur ir kam tą verslą patikėti. (…) Tai akivaizdi įstatyminė spraga, ir mes ją turime kuo greičiau ištaisyti”, – dėstė I.Degutienė.

Anot jos, turi būti aiškiai reglamentuota, kaip tokiose situacijose turėtų būti elgiamasi su akcijomis, “jei jis ar jo šeima nori likti versle tam tikram periodui, kai žmogus atėjo į politiką”

Paklausta, ar partijoje svarstomos galimų ūkio ministrų kandidatūros, ji teigė, jog tokių pokalbių kol kas nebuvo.

Į skandalą dėl paramos savo buvusiam verslui patekęs ūkio ministras D.Kreivys apie atsistatydinimą pranešė praėjusį antradienį, iš karto po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus, kai skyrė Europos Sąjungos lėšų dviem sostinės mokykloms renovuoti. Renovavimo konkursus buvo laimėjusi ministro motinos iš dalies valdoma įmonė.

Ministras sakė su VTEK išvadomis nesutinkantis ir jas skųsiantis teismui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...